صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > تصميم‌‌هاي آني و شتاب‌زده در آموزش و پرورش جايي ندارد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

تصميم‌‌هاي آني و شتاب‌زده در آموزش و پرورش جايي ندارد
    نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس با بيان اينكه بايد زمينه حفظ شان و منزلت معلمان در نظام جمهوري اسلامي ايران فراهم شود، افزود: وزارت آموزش و پرورش جايي نيست كه در آن تصميم‌‌هاي آني و شتاب‌زده گرفته شود.

   

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر جلالي، محمد علي نجفي وزير پيشنهادي آموزش و پرورش، با حضور در مركز پژوهش‌هاي مجلس با دكتر كاظم جلالي رئيس اين مركز ديدار و گفت وگو كرد.

دكتر كاظم جلالي در اين ديدار عملكرد وزارت آموزش و پرورش را باتوجه به جايگاه فرهنگ‌ساز و پرورشي اين وزرارتخانه قابل توجه خواند و گفت: نمي‌توان براي اين وزارتخانه كه در ارتباط مستقيم با خانواده و جامعه قرار دارد بدون بحث‌هاي كارشناسي و علمي تصميم‌گيري كرد چرا كه در غيراين‌صورت بازخورد منفي آن در جامعه قابل مشاهده است.

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به طرح‌هاي ارائه شده در وزارت آموزش و پرورش در چند سال اخير، افزود: طرح‌هاي ايجاد شده بايد به صورت برنامه‌هايي كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت باشد تا نظام آموزش و پرورشي كشور به خوبي بتواند شكل و قوام بگيرد.

وي ادامه داد: بر اساس تاريخ و فرهنگ اسلامي معلمان همواره از جايگاه ويژه‌اي برخوردار بوده‌اند كه بايد زمينه حفظ شان و منزلت آنها در نظام جمهوري اسلامي ايران نيز فراهم شود.

رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي، تصريح كرد: وزارت آموزش و پرورش جايي نيست كه در آن تصميم‌‌هاي آني و شتاب‌زده گرفته شود بلكه بايد حركت اين وزارت در مسيري مشخص، مدون و بر اساس برنامه كارشناسي شده باشد تا نتيجه مطلوب حاصل  شود.

محمد علي نجفي وزير پيشنهادي آموزش و پرورش با تاكيد بر مشكلات كنوني وزارت آموزش و پروش كسري بودجه را يكي از چالش‌هاي اصلي اين وزارتخانه برشمرد و تاكيد كرد: بايد تلاش كنيم تا كيفيت آموزشي در كنار كار پرورشي در سيستم آموزش و پرورش كشور تقويت شود.

وي با اشاره به سوابق كاري خود در زمان تصدي وزارت آموزش و پرورش، يادآور شد: بايد اسناد بالادستي در زمينه آموزش و پرورش مورد توجه قرار گيرد و زمينه اجرايي شدن آنها ايجاد شود.

نجفي با اشاره به نقش كارشناسي مركز پژوهش‌هاي مجلس در حوزه تقنين، توضيح داد: بايد از ظرفيت‌هاي علمي اين مركز ارزشمند در جهت رشد كشور استفاده كرد و درصورت  تصدي من بر وزارتخانه آموزش و پرورش همكاري اين وزارت و مركز پژوهش‌هاي مجلس گسترش پيدا مي‌كند.

در پايان اين ديدار مقرر شد تا وزير پيشنهادي آموزش  وپرورش سه ماه پس از اخذ راي اعتماد از مجلس برنامه‌اي را در دو حوزه آموزش و پرورش كشور تهيه كند تا با همكاري و تعامل مركز پژوهش‌هاي مجلس برنامه‌اي به‌خصوص در حوزه تقنين و كمبودهاي قانوني اين وزارتخانه نهايي تا پس از بررسي و تصويب در مجلس زمينه اجرايي شدن آن فراهم شود.

چهارشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٢
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1392/05/22 23:23
0
0
آقای دکتر با سلام ازحمایت منطقی شما از کلیت کابینه بسیار متشکرم . به عنوان یک معلم از شما درخواست میکنم بیشتر در امر آموزش وپرورش وقت بگذارید و سعی کنید در این دوره نیروهای شناخته شده و توانمند شهرمان در استان نقش پررنگتری داشته باشند .متشکرم
کاربر مهمان
1392/05/19 9:35
0
4
محمدعلی نجفی دربین فرهنگیان از جایگاه والایی برخوردار است و توان مدیریت بالای وی که در کابینه چندین دولت نقش آفرین بوده است فرهنگیان را به وزارت این مدیر سخت امیدوارکرده است. تجربه، درایت،کاردانی و خردورزی نجفی در کنار منش و بینش ستودنی این مرد سبب قوام آموزش و پرورش خواهد شد و فرهنگیان بسیاری از نقاط کشور بی صبرانه منتظر حضور نجفی در مسند وزارت هستند و دربین وزای پس ازانقلاب نجفی از ماندگارترین وزرا در ذهن وزبان فرهنگیان است. درحالی که انتظار می رفت نجفی دردولت روحانی فراتر از وزارت مورد استفاده قرار گیرد ولی حضور دکتر نجفی در پست وزارت آموزش و پرورش نشانگر نگاه عمیق آقای روحانی نسبت به آموزش و پرورش است واین امیدواری بزرگی برای جامعه فرهنگیان است که با همراهی دولتمردان آموزش و پرورش به جایگاه حقیقی خود دست یابد. نجفی از کسانی بود که درس را نیمه تمان رها کرد وراهی کشور شد تا برای بلندآوازگی کشور بکوشد و یکی از وفادار ترین افراد به نظام ، امام و انقلاب و رهبری است ودر تمام عرصه های مدیریتی خوش درخشیده است و کسی نمی تواند خدمات ارزنده این مدیر انقلابی را انکارکند. درحالی که موجی از شور و شعف بر فضای کشور حاکم است و حماسه مورد انتظار رهبر معظم انقلاب خلق شده است از نمایندگان محترم مجلس انتظار می رود با رأی بالای شان به نجفی یکی از آرزوهای جامعه فرهنگیان برای حضور نخبگان در رأس وزارتخانه آموزش و پرورش را تحقق بخشند چون فرهنگیان با شناخت از پیشینه مدیریتی وزیر پیشنهادی نیک می دانند که در این شرایط نجفی می تواند به دغدغه های آموزشی و معیشتی فرهنگیان پایان بدهد.
کاربر مهمان
1392/05/18 6:1
0
2
ان شاءالله شاهدروز هایی باشیم که درآموزش وپرورش هدفمند ،درمسیر توسعه وتوجه به اسناد بالادستی گام برداشته وکنش خانواده آموزش وپرورش به تعمیق ادراک ازفرهنگ وتعلیم وتربیت بیانجامد و این مهم میسرنیست جزبااندیشیدن وعملکردی مبتنی برحفظ منافع ملی واعتلای ایران اسلامی.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099