صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > آزادسازی دارایی های بلوکه شده ایران، فضای تنفس اقتصادی جدیدی ایجاد می کند


نسخه چاپي  ارسال به دوست

آزادسازی دارایی های بلوکه شده ایران، فضای تنفس اقتصادی جدیدی ایجاد می کند
    نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس با بیان اینکه اقتصاد امروز ایران با بحث سیاست خارجی به طور کامل گره خورده است، تاکید کرد: در دولت تدبیر و امید بخش اقتصادی کشور باید با بخش سیاست خارجی همراه شده تا با آزادسازی دارایی های بلوکه شده ایران، فضای تنفس جدیدی ایجاد شود.

   

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر جلالي، علی طیب‌نیا وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس با دکتر کاظم جلالی رئیس این مرکز دیدار و گفت وگو کرد.

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس در این دیدار ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی پیش‌رو گفت: در دولت تدبیر و امید بخش اقتصادی کشور باید با بخش سیاست خارجی همراه شده تا با توان و کمک هم ضمن تلاش برای آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده ایران، فضای تنفس جدیدی را در اقتصاد، وضعیت معیشتی مردم ایجاد نماید.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس افزود: اقتصاد امروز ایران با بحث سیاست خارجی به طور کامل گره خورده است و حتما باید اقتصاد ما و متصدیان امور آن از ظرفیت‌های سیاست خارجی بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: وجود نقدینگی بالا در کشور که بیش از 500 هزار میلیارد تومان است هم تهدید جدی برای اقتصاد کشور است و هم می‌تواند آن را به یک فرصت بزرگی برای تحولات اقتصادی تبدیل نمود.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس تصریح کرد: به نظر می‌رسد با فضای امیدواری که امروز در بین اقشار مختلف کشور از جمله صنعتگران و تولید کنندگان و تاجران ایجاد شده است می‌توان با یک مدیریت صحیح از نقدینگی موجود برای جهش اقتصادی بهره جست.

علی طیب‌نیا وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در این دیدار ضمن تبیین شرایط اقتصادی کشور خواهان همکاری مجلس شورای اسلامی به خصوص مرکز پژوهش‌های مجلس جهت حل و فصل مشکلات اقتصادی شد.

وی در این دیدار با اشاره به جایگاه مرکز پژوهش‌های مجلس ضمن قدردانی از گزارش‌های کارشناسی و خوب این مرکز، تاکید کرد که در صورت تصدی وزارتخانه امور اقتصادی و دارایی با مرکز پژوهش‌های مجلس همکاری جدی را خواهد داشت.

گفتنی است در این دیدار تفاهم شد وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی سه ماه پس رای اعتماد برنامه جامعی را تهیه و در حوزه مربوط به مجلس و قانونگذاری طی جلساتی با مرکز پژوهش‌‌های مجلس نهایی کرده تا آن برنامه به عنوان برنامه همکاری بین این مرکز و وزارت امور اقتصادی و دارایی قلمداد شود.
 








سه شنبه ١٥ مرداد ١٣٩٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 






تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099