صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > بررسی مشکلات بخش معدن و صنایع معدنی کشور


نسخه چاپي  ارسال به دوست

بررسی مشکلات بخش معدن و صنایع معدنی کشور
    رئیس مرکز پژوهش های مجلس کار نیروهای این مرکز را کارهایی فاخر خواند و افزود: امیدوارم با افزایش ارتباطات میان مرکز پژوهش های مجلس و سازمان ایمیدرو کارهای خوبی در بخش معدن و صنایع معدنی کشور انجام شود.

   

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر جلالي، مهندس امیر امینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) امروز ( سه‌شنبه 11 تیرماه) با دکتر جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و معاون امور زیربنایی و تولیدی و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس در محل این مرکز دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر کاظم جلالی در این جلسه با تشریح ساختار مرکز پژوهش‌های مجلس، گفت: بسیاری ازطرح‌هایی که در مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود در این مرکز آماده شده و در اختیار نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قرار می‌گیرد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در تبیین عملکرد مرکز پژوهش‌های مجلس، افزود: لایحه‌هایی که از سوی دولت به مجلس آورده می‌شود در این مرکز مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: نیروهای مرکز پژوهش‌های مجلس نیروهایی جوان، متخصص و کارشناس هستند که با تلاش خود کارهای فاخری را انجام می‌دهند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امیدوارم ارتباطات میان این مرکز و سازمان ایمیدرو برقرار بوده و افزایش پیدا کند تا بتوان کارهای خوبی در بخش معدن و صنایع معدنی انجام داد.

مهندس امیر امینی در این جلسه با بیان اینکه سازمان ایمیدرو از زمان تاسیس تا کنون حدود 30 تا 35 هزار میلیارد تومان سرمایه در بخش معدن و صنایع معدنی برای کشور ایجاد کرده که اگر دولت یا هربخش دیگر بخواهد در شرایط فعلی کاری در این ابعاد انجام دهد، هزینه‌های چندین برابری را باید سرمایه‌گذاری کند بنابراین این رقم ارزشمند و قابل توجه است که در بحث واگذاری‌ها باید به آن توجه شود.

وی با بیان اینکه این مبالغ سرمایه‌گذاری شده قابل برگشت نیست، تاکید کرد: باید برای استفاده درست از این سرمایه‌ها از بخش خصوصی استفاه کرد که این استفاده باید با هدایت دولت انجام بگیرد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه بخش معدن و صنایع معدنی ایران با مشکلاتی در بخش تهیه ماشین آلات، میزان اکتشاف صورت گرفته و بیمه فعالیت‌های معدنی همراه است، یادآور شد: سازمان ایمیدرو در شرایط فعلی با دستور کار قرار دادن تهیه نقشه راه برای معادن و صنایع معدنی و حل مشکلات مربوط به وابستگی تجهیزات به خارج سعی در تحقق اهداف توسعه‌ای و توانمندسازی است.

امینی در زمینه واگذاری‍‌‌ها به بخش خصوصی در این سازمان، گفت: واگذاری در بخش معدن باید با دقت انجام شود تا هم دولت و هم بخش خصوصی از این واگذاری منتفع شوند.
سه شنبه ١١ تير ١٣٩٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099