صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > رویکرد دولت جدید بر اساس همان کلید تدبیر وعده داده شده باشد + فایل صوتی


نسخه چاپي  ارسال به دوست

رویکرد دولت جدید بر اساس همان کلید تدبیر وعده داده شده باشد + فایل صوتی
    رئیس مرکز پژوهش های مجلس ضمن تبریک مجدد به منتخب ملت ایران با تاکید بر اینکه امروز مردم از فرط مشکلات اقتصادی خصوصا گرانی و بیکاری سخت درفشارند، گفت: رویکرد دولت جدید باید بر اساس همان کلید تدبیر وعده داده شده برای حل و فصل مشکلات اصلی مردم باشد.

   

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر جلالي، نطق میان دستور دکتر کاظم جلالی، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس و رئیس مرکز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم الائمه و نجعلهم الوارثین

مقدمتا میلاد مسعود حضرت بقیه ا... الاعظم امام زمان روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء را به همة آزادگان و منتظران تبریک و تهنیت عرض می نمایم و یاد و نام امام عظیم القدر و شهدای گران‌سنگ خصوصا شهدای هفتم تیر علی الخصوص شهید بهشتی را گرامی داشته و هفته قوه قضاییه را به همة سنگرداران عدل و قضا تبریک می گویم.

در سال موسوم به حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی شاهد حضور حماسی و پرشکوه ملت سرافراز ایران اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری بوده ایم. امروز ملت ایران در عرصة جهانی خوب درخشید تا آنجا که همة یاوه گویان مجبور به عقب نشینی از مواضع خود درمقابل نظام شدند و انتخابات را در ایران تحسین کردند و دیدیم که وزیر امور خارجه کانادا که به آن طمطراق یاوه گفت ناچار به عذرخواهی از ملت ایران شد.

بی تردید پیروز اصلی، رهبری و مردم بوده اند. نقش رهبری معظم انقلاب اسلامی در اعلام سال حماسه سیاسی و موضعگیری های مدبرانه و حکیمانه ایشان، حماسه ملت ایران را محقق ساخت.

ملت ایران در این انتخابات رویکرد عقلانیت و اعتدال را انتخاب کرد این به معنای برگزیدن اسلام اصیل و دوری گزیدن از چپ روی و راست روی افراطی بوده و فرصت مغتنمی است تا رویکردهای متحجرانه و دگم، از اسلام و همچنین نگاههای التقاطی و لیبرالی به کنج انزوا رانده شوند.

جا دارد به منتخب محترم ملت ایران حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی تبریک گفته و برای ایشان صمیمانه آرزوی موفقیت نماییم. ایشان فرزند و برخواستة از مجلس، یار امام و رهبری و شخصیتی کارآزموده هستند و امید است در دورة ریاست جمهوری ایشان شاهد تقویت روابط قوای سه گانه خصوصا دو قوة مقننه و مجریه باشیم.

مجلس شورای اسلامی که متشکل از نخبگان و منتخبان مردم است با وزانت و پرهیز از شتابزدگی دست همکاری خود را به سوی ریاست محترم جمهور منتخب و دولت آینده گشوده و فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت به دنبال تعامل با دولت در جهت کاهش مشکلات مردم و صیانت از منافع و امنیت ملی است.

ریاست جمهوری منتخب و دولت آینده ایشان دارای فرصت ها و چالش هایی هستند که امید است این فرصت ها و چالش ها با صرافت و عقلانیت به خوبی رصد شود. فرصت برخورداری از حمایت ملت خصوصا نسل جوان و فرهیخته جامعه، فرصت امید، نشاط ، سرزندگی پیوند وثیق ملت با نظام و حاکمیت نعماتی الهی برای منتخب جدید ملت هستند که می تواند منجر به کاهش فشارها بر مردم و فصل نوینی در زندگی آنان و گسترش مبانی اصیل اسلام ناب و منزوی کردن رویکردهای افراطی شود.

اما چالش های پیش روی نیز کم نیست و نباید از آنها غافل ماند؛ نباید عده ای مجددا این پیروزی ملت ایران را با تفاسیر دلبخواهی از مسیر صیانت از انقلاب اسلامی و نظام و رهبری خارج نمایند و زمینة اقدامات افراطی چپ روانه را فراهم نمایند. یعنی همان مسیری که در گذشته طی گردید و منجر به ظهور رویکرد راست افراطی در جامعه ما شد و آن شد که شد.

البته ما در جبهه اصولگرایی نیز باید به آسیب شناسی خود بپردازیم و با تفاسیر غلط مسئولیت گریزی ننماییم و بیهوده در هر صحنه ای خود را پیروز وانمود نکنیم که مردم ما را اپورتونیست و فرصت طلب سیاسی قلمداد نکنند. مسئولیت قصورها و تقصیرهای خود را شجاعانه بپذیریم و رویکرد عوامانة «ماست مالی کردن» را بر پدیده های سیاسی وارد نکنیم که در این باب سخن بسیار است.

به هرحال حضور شکوهمند مردم و فرصت ایجاد شده را باید عزیز انگاشت و به کارهای اصلی کشور پرداخت و دعواها و حاشیه پردازیها را وانهاد . امروز مردم از فرط مشکلات اقتصادی خصوصا گرانی و بیکاری سخت درفشارند و رویکرد دولت جدید باید بر اساس همان کلید تدبیر وعده داده شده برای حل و فصل مشکلات اصلی مردم باشد. بدانیم مطالبات مردم جدی است و مردم از وعده و وعیدها و افزون شدن مشکلات خود به ستوه آمده اند و همه باید این دوران را به فصل جدیدی از کار و کوشش و تلاش برای کاهش مشکلات مردم تبدیل نماییم.

در پایان جا دارد از همة کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری که نقش موثری در تکوین حماسه سیاسی ایفا کرده اند و همة ستادها و طرفداران آنان قدردانی نماییم. امیدواریم از توان و برنامه های آنان به نیکی استفاده شود.

در روزهای پایانی عمر دولت جناب آقای دکتر احمدی نژاد هستیم جا دارد از همة تلاشهای ایشان و دولت محترمشان قدردانی نمایم و تقاضا کنم که در این واپسین روزها، کارهای ناتمام به سرانجام برسد؛ از جمله موضوع شهرستان شدن بسطام که در دولت تصویب شد لیکن علی رغم گذشت چند ماه و چشم انتظاری مردم آن خطه و پی گیری های مکرر اینجانب هنوز ابلاغ نشده است.

همچنین جاده شاهرود به علی آباد کتول نیازمند یک عزم جدی برای اتمام آن است. امیدواریم دولت به وعده های مکرر خود عمل نماید. همچنین در اعلام بخشی شدن نردین فرومد و شهرشدن میقات، گلستان، کوهان و بکرات اقدام نمایند. اینها که نیازمند اعتبار نیست که بشود با مشکلات اقتصادی، عدم انجام آنرا توجیه نمود.

همچنین در خصوص شهرک سینمایی شاهرود و عدم ابلاغ اعتبار آن و پتاس طرود اقدامات عاجل در مدت باقیمانده صورت پذیرد.

میامی به شهرستان تبدیل شد اما اقدامات توسعه ای در آن انجام نشد و مشکلات آن بسیار زیاد است .

بیارجمند نیز همچنان منتظر ارتقاء و تبدیل شدن به شهرستان است که حق مردم این منطقه می باشد.

در آخر از مردم رشید و فهیم و نجیب شهرستان های شاهرود و میامی و بسطام و شهرهای بیارجمند، مجن و کلاته خیج و روستاهای منطقه بخاطر حضور حماسی در انتخابات وهمة محبت ها و و همراهی و صبوری در مقابل مشکلات قدردانی می نمایم.


يکشنبه ٢ تير ١٣٩٢
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1392/04/02 15:32
0
4
امید است نماینده محترم در خصوص اقدامات انجام شده در راستای تحقق استان شاهوار هم گزارشی به شاهواریان ارائه داده و در نطق های خویش در خصوص تسریع اعلام رسمی استان شاهوار مکرراً تأکید فرمایند.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099