صفحه اصلی > دست نوشته ها 
اخبار > دیدارم با ریاست محترم بنیاد مستضعفان


نسخه چاپي  ارسال به دوست

دیدارم با ریاست محترم بنیاد مستضعفان
    -

   

مدتی بود که بخشی از مردم عزیز کالپوش نگران مالکیت زمین های خود بودند و ماجرا از این قرار است که زمین های کشاورزی و مزارع جمعیت کثیری از روستائیان منطقه کالپوش خصوصاً‌ روستاهای حسین آباد، سوداغلن و قوشه دگرمان از مالکیت این عزیزان درآمده و بنیاد مستضعفان با طرح دعوا عملاً اسناد مالکیت این زمین ها و مزارع را به نام خود ثبت کرده است و گویا مردم هم بر اثر اطلاعات کم چندان پی گیر موضوع نبوده اند. عین همین واقعه برای مردم روستای شاهکوه نیز اتفاق افتاده بوده است.

وقتی با جناب آقای فروزنده ریاست محترم بنیاد مستضعفان تنظیم شد و نمایندگانی از طرف مردم شریف منطقه کالپوش نیز تشریف آوردند و جلسه مفید و شیرینی با ایشان داشتیم. در آن جلسه سه راه حلی که متصور بود مرور شد. یکی این که اهالی از بنیاد به دستگاه قضایی شکایت ببرند. دوم این که اثبات نمایند این زمین ها متعلق به آن هاست با جمع آوری اسناد و مدارک و این برای بنیاد و ریاست آن اثبات شود. سوم این که صلح نمایند.

عزیزانی که از کالپوش تشریف آورده بودند پذیرفتند که راه اول پرهزینه و طولانی و دارای ریسک است. لذا باید نخست به سمت راه دوم بروند و آقای فروزنده هم پذیرفتند که چنانچه اسناد قوی ارائه شود دال بر این که مردم مالکند بنیاد عقب خواهد نشست و اگر چنانچه در این خصوص حجتی حاصل نشد راه سوم که صلح است در مسیر گفتگو قرار گیرد.

امیدوارم عزیزانمان در کالپوش با جمع آوری مستندات خود مالکیت خویش را اثبات نمایند که به نظر این خدمتگزار مالکیت مردم محرز است اما پی گیری نکردند. برخورد آقای فروزنده متواضعانه و از موضع یک خدمتگزار مردم بود که باید از ایشان سپاسگزاری نمایم.

يکشنبه ١٢ تير ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/05/17 15:3
0
2
دکتر سلام از آجایی که یکی از دلایل مالکیت تصرف می باشد لذا اثبات مالکیت با مدعی است 2- با توجه به تصرف طولانی در زمین های مزبور که عملاً اقدامات کشاورزی صورت می گرفت لذا ضمن در نظر گرفتن موراد قانونی احیاء اراضی چنانچه بنیاد مستضعفان دللیل بر مالکیت می نماید می بایستی سند مالکیت مورد بررسی قرار گیرد چنانچه سند مالکیت بعد از تصرف عامه صورت گرفته باشد لذا می توان تقاضای ابطال سند مالکیت نمود 3- در صورت بروز هرگونه اختلاف که احتمال ان به صلح بینجامد قبل از هر گونه اقدام لازم است با کارشناس مربوطه ( خبره حقوقی )مشورت گردد تا حقوق کشاورزان مزبور حتی در زمان صلح زیر سوال نرود
کاربر مهمان
1390/04/25 0:23
0
0
دکتر سلام علل الخصوص روستای نام نیک که در سطر دوم از قلم افتاده است
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099