صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > سخنی با مدیر کل جدید ارشاد استان


نسخه چاپي  ارسال به دوست

سخنی با مدیر کل جدید ارشاد استان
    هفته نامه کندوی البرز مطلب ذیل را در شماره اخیر خود درج نموده است:

   

هفته گذشته ویژه نامه استانی روزنامه صاحب قلم در سمنان چاپ و توزیع گردید. در این ویژه نامه که روز چهارشنبه 21 دی ماه 1390 شماره 1764 به چاپ رسیده متن سخنرانی نطق پیش از دستور دکتر کاظم جلالی نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی در دفاع از حقوق شاهرود، میامی و مهدیشهر را به چاپ رساند، در این نطق یکسری مشکلات و مسائلی که مردم با آن درگیر هستند آورده شده بود، پس از چاپ این مطلب در ویژه نامه استانی این روزنامه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان نامه ای تلویحاً توبیخی و تذکر نگاشته و برای مدیر مسئول این روزنامه ارسال کرده است که به شرح ذیل می باشد:

 

نگارش این نامه در خصوص چاپ مطلب فوق عملی کاملاً سوال برانگیز است و به وضوح نشان  می دهد که بر خلاف ادعای اداره ارشاد سمنان تخلف صورت گرفته از جانب ارشاد است نه ویژه نامه مذکور، زیرا مطبوعات بر حسب وظیفه و رسالت خود موظف به اطلاع رسانی هستند پس بیان درد و رنج و مشکلات مردم از زبان یک نماینده نه تنها تخلف نیست بلکه عملی از روی وظیفه است، که می طلبد اداره ارشاد سمنان خود حامی و پشتیبان این نوع مطالب و نگارش آن ها باشد، اما این که با این نوع مطالب و چاپ آن مخالفت می شود قدری تامل برانگیز است، زیرا نشریات دیگر نیز این سخنان را چاپ کرده و به اطلاع عموم رسانده اند، اداره ارشاد به جای این که در این خصوص حامی مطبوعات باشد در جهت مخالفت با آن ها برمی آید؟ نطق پیش از دستور دکتر کاظم جلالی چیزی جز بیان مشکلات و سختی مردم نبود پس علت مخالفت ارشاد سمنان با چاپ این موضوع چیست؟ تخلف صورت گرفته در این زمینه چیست؟ و کدام مطلب آن خلاف بود که ارشاد با آن برخورد می کند و از چاپ آن جلوگیری می نماید؟ مگر رساندن صدای حق و حقیقت به گوش مردم خلاف است که ارشاد در این خصوص اقدام می کند؟ چرا بعد از چاپ این مطلب عده ای با دفتر تحریریه آن در سمنان تماس می گیرند و با سخنان تهدید آمیز خود سعی در ایجاد رعب و وحشت می کنند؟ این نوع رفتار در اداره کل ارشاد سمنان چه معنایی می تواند داشته باشد؟ البته این اولین باری نیست که اداره ارشاد در مقابل چاپ مطلبی در خصوص چاپ مشکلات مردم جبهه می گیرد و حتی تذکر به جلوگیری از فعالیت آن رسانه می دهد، ضرب المثل معروفی می گوید هر چه ... این مصداق کامل حرکت اخیر اداره فرهنگ و ارشاد است. قرار نیست نشریه و یا رسانه ای که خط و مشی افرادی خاص را دنبال نمی کند مورد هجمه و ظلم قرار گیرد، شنیده ها حکایت از آن دارد که بعد از چاپ مطلب (بغض مهدیشهر ترکید) در برخی نشریات استان برخی عنوان کرده بودند که نشریاتی که این جور مطالب را چاپ و منعکس می کنند از سهمیه و امکانات متعلق به نشریات و رسانه ها محروم می شوند، لازم به ذکر است که به این افراد یادآور شویم تجربه نشان داده است جدا از سهمیه و امکاناتی که برای نشریات در نظر گرفته می شود و هیچ وقت شامل حال نشریاتی همانند... نمی شود حتی آگی های دولتی نیز به آن ها داده نمی شود، و تنها به برخی نشریات و رسانه هایی که همراه و هم خط آن ها هستند تعلق می گیرد پس چه این نوع مطالب چاپ شود و چه نشود برخی نشریات همیشه بی بهره هستند، پس بهتر است که رسالت خود را حفظ کرده و به آن عمل کنند.

اداره کل ارشاد که خود وظیفه حمایت از مطبوعات را دارد وقتی در مقابل چاپ حق و حقیقت معترض می شود و خلاف محرز انجام می دهد دیگر چه توقعی می توان از دیگران داشت.

شنبه ١٥ بهمن ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/11/17 20:23
1
11
این هم مثه مدیران کل دیگر بخصوص صدا سیماشونه دیگه کدومشون بهتر از هم هستن ؟
کاربر مهمان
1390/11/16 21:8
1
12
انشاا ... در آینده نزدیک مردم شهر ستان های شاهرود و مهدی شهر حق از دست رفته نیم قرن اخیر خود را از استان خواهند گرفت . آقای جلالی در قلب تک تک مردم مهدی شهر جای دارد مردم مهدی شهر در همه جا پشتیبان آقای جلالی هستند
کاربر مهمان
1390/11/15 15:38
2
13
قابل توجه امام جمعه محترم شاهرود چه شد آنهمه توهين به اين مردم مظلوم و اين شهر ستمديده .كي جواب ميدهيد حالا كه همه چيز روشن است هر چه شما محافظه كاري نمائيد در حق اين مردم بيشتر ظلم خواهد شد بايد منتظر باشيم با اين سياست شما فردا آب و برق اين شهر را هم قطع نمايند .خدا عاقبت همه ما را بخير كند.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099