صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > نتایج سفر وزیر ورزش و جوانان در شاهرود و میامی


نسخه چاپي  ارسال به دوست

نتایج سفر وزیر ورزش و جوانان در شاهرود و میامی
    دکتر محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان دیروز در دو شهرستان شاهرود و میامی حضور یافت.

   

دکتر محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان دیروز در دو شهرستان شاهرود و میامی حضور یافت. بنا بر گزارش روابط عمومی دفتر نماینده شهرستان های شاهرود و میامی، دکتر محمد عباسی ابتدا در شهر میامی حضور یافت و در دفتر امام جمعه  آن شهر با حضرت حجة الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه و اعضای شورای شهر و جمعی از ورزشکاران ملاقات کرد.

در ابتدا امام جمعه شهر میامی به برخی از نارسائی ها و مشکلات شهرستان میامی در بخش تربیت بدنی اشاره کرد و خواستار توجه جدی به این شهرستان شد. آن گاه رئیس شورای شهر میامی نیز ضمن اشاره به ظرفیت های بالای شهر میامی خواهان احداث مراکز ورزشی جهت جوانان و بانوان شد.

در ادامه وزیر ورزش و جوانان ضمن وعده ایجاد یک مرکز ورزش باستانی در خصوص سایر نیازمندی ها نیز قول بررسی و مساعدت داد.

دکتر عباسی وزیر ورزش و جوانان در ادامه سفر خود در شاهرود حضور یافت و با مسئولین، هیئت های ورزشی و جمعی از ورزشکاران جلسه داشت. در این جلسه ابتدا هادیان مدیر کل تربیت بدنی استان گزارشی از وضعیت تربیت بدنی شاهرود ارائه کرد و پس از آن دکتر رهی طی سخنانی خواهان توجه به وضعیت امکانات ورزشی در شاهرود شد.

در ادامه برنامه دکتر کاظم جلالی نماینده شهرستان های شاهرود و میامی  به ایراد سخن پرداخت و گفت: « در خصوص امکانات و نقاط قوت مسئولین عزیز تربیت بدنی استان سخن گفتند و بنده به برخی نقاط ضعف اشاره می کنم.»

دکتر جلالی افزود: « در مجموعه شهرستان های شاهرود ومیامی ما دارای استعداد بسیار بالایی در جوانان هستیم. متاسفانه کمبود امکانات و عدم مدیریت صحیح ما را با مشکلات بسیار مواجه کرده است. مثلاً‌تیم بسکتبال شاهرود با امکانات ناچیز توانسته چند سال تا مرحله سوپر لیگ صعود کند اما به دلیل فقدان امکانات مالی و اسپانسر عقب نشینی کرد و وارد مرحله سوپر لیگ نشد.»

نماینده شهرستان های شاهرود و میامی گفت: « ما بسیاری از آمارهایی که ارائه می شود را قبول نداریم و این آمارها دارای خدشه جدی است. یکی از همین موارد، آمارها در خصوص امکانات ورزشی در شاهرود و میامی است که انصافاً قابل بررسی و نقد می باشد.»

دکتر کاظم جلالی گفت: « در خصوص امکانات ورزشی گذشته عمدتاً هزینه ای برای نگه داری و نوسازی آن ها نمی شود و امکانات جدید هم در شاهرود با مشکلات عدیده ای مواجه است. به عنوان مثال ورزشگاه پانزده هزار نفری شاهرود که در سفر اول دولت تصویب شد که ورزشگاه مرکز استان در سال هشتاد و شش و ورزشگاه شاهرود در سال هشتاد و هفت آغاز شود. من در آن جلسه از ریاست محترم جموری خواستم این دو ورزشگاه در سال هشتاد و هفت با هم آغاز شود. ایشان هم تقاضای مرا پذیرفتند و مقرر شد یک میلیارد تومان اعتبار از نهاد ریاست جمهوری گذاشته و کار آغاز شود. تا سفر دوم اقدامی صورت نگرفت و در جریان سفر دوم با اصرا بنده آقای علی آبادی ریاست محترم وقت سازمان آمدند و کلنگ آغاز این پروژه را بر زمین زدند ولی متاسفانه باز هم کار آغاز نشد و در سفر سوم باز با اصرار و دعوا و دلخوری بنده، پنج میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه تصویب شد ولی تاکنون جز دیوارکشی محیط ورزشگاه اتفاقی نیافتاده است.»

جلالی افزود: « این نوع برخوردها ما را مشکوک می کند و نشانگر آن است که دست پدری بر سر ما نیست و ما را رقیب خود می بینند.»

نماینده شهرستان های شاهرود و میامی به کمبود امکانات در شهرستان های مختلف از جمله بسطام، مجن، بیارجمند، کلاته خیج و میامی اشاره کرد و خواهان توجه بیشتر شد.

دکتر کاظم جلالی گفت: « در شهر بسطام علیرغم واگذاری دو و نیم هکتار زمین جهت زمین چمن هنوز اقدامی صورت نگرفته است. در شهر میامی مقرر شد استخری سرپوشیده احداث شود اما امکانات ورزشی متناسب با شهرستان میامی نیست.»

در شهر مجن سالنی احداث شده که متاسفانه چون احداث آن طولانی شده بود در زمان بهره برداری سالن دچار مشکلاتی شده و امروز مردم مجن تقریباً فاقد امکانات ورزشی هستند و وضعیت شهر کلاته خیج و بیارجمند هم بهتر از شهرهای دیگر نیست و امکانات ورزشی ناچیزی وجود دارد. لذا ما نیازمند توجه با سرعت بیشتر هستیم.»

نماینده شهرستان های شاهرود و میامی از کمبود امکانات ورزشی جهت بانوان سخن گفت و خواستار توجه جدی به این مقوله شد.

دکتر جلالی گفت: « در شهرستان شاهرود مجموعاً چهل و هشت هیئت فعالند که از پشتوانه مالی برخوردار نیستند و همه با ایثارگری مشغول کار هستند.»

دکتر جلالی در پایان اظهار امیدواری کرد که با همت وزیر ورزش و جوانان این فاصله ایجاد شده طی یک مدت کوتاه جبران شود.

در ادامه مراسم حضرت حجة الاسلام و المسلمین ترابی امام جمعه شاهرود ضمن سخنان کوتاهی به مسئله فقدان عدالت اشاره کرد و با ارائه شواهدی خواستار رسیدگی به این موضوعات شد.

سپس یاری، از مربیان به نمایندگی از ورزشکاران و هیئت ها به کالبدشکافی مشکلات و مطالبات ورزشکاران پرداخت که مشروح آن در این پایگاه خبری درج شده است.

در پایان دکتر محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان به ایراد سخن پرداخت و ضمن تشکر از مسئولین استان و شهرستان گفت: « ما باید کاستی ها را در قالب برنامه جبران نماییم.»

وی افزود: « شاهرود از جوانان با استعدادی برخوردار است و می تواند برای نظام ظرفیت باشد و بنده به دوستانم به جدّ می گویم که عقب ماندگی ها را جبران نمایند.»

دکتر عباسی گفت: « در خصوص ورزشگاه پانزده هزار نفری کار باید با سرعت آغاز شود و الان با شتاب در حال انتخاب پیمانکار هستیم و سفر ما حتماً آن را تسریع خواهد نمود.»

وزیر ورزش و جوانان افزود: « من از دکتر جلالی نماینده محترم، معزز و پی گیر و دلسوز منطقه تشکر می کنم که در خصوص کلیه مسائل ورزشی شهرستان با من گفتگو کرده و پی گیری می نمایند و در خصوص تیم بسکتبال من کمک می کنم و آقای دکتر جلالی هم وعده دادند که در دراز مدت موضوع را حل نمایند.»

دکتر عباسی گفت: «‌ورزشگاه های قدیمی هم باید احیا شوند و ما نباید ظرفیت های قبلی را نادیده بگیریم. البته در بودجه سال 91 ردیفی جهت نگه داری اماکن ورزشی در نظر گرفته شده که امیدواریم با همکاری مجلس محترم این موضوع قطعیت یابد.»

وی در پایان از احداث مجتمع ورزشی و فرهنگی بانوان در شاهرود نیز سخن گفت.

سه شنبه ١٣ دی ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/10/18 16:20
0
2
دکتر خدا قوت ان شاء الله شاهد شکوفایی استعداد های ورزشی شهرمان باشیم رشته های ورزشی در شاهرود و میامی طرفداران زیادی دارد کافیست این استعداد ها شکوفا شود آنوقت خواهیم دید برای نام آوری در ایان و جهان لازم نیست تیم استیل آذین زه واردرفته را با کلی هزینه بیاوریم و بودجه های این استان را صرف آن کنیم
کاربر مهمان
1390/10/14 8:42
0
3
درسته امام جمعه ورزشکار نیست و لی ورزشکارا رو دوست داره .
کاربر مهمان
1390/10/13 14:33
2
6
باتشكراززحمات اقاي دكترجلالي نماينده پركارومحبوب شهرستان وپيش به سوي اجراي عدالت وپيشرفت شهرستان باوحدت وهمدلي مسئولين وكمك وحمايت ويژه امام جمعه محترم
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099