صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > متن کامل سخنان علیرضا یاری در حضور وزیر ورزش و جوانان


نسخه چاپي  ارسال به دوست

متن کامل سخنان علیرضا یاری در حضور وزیر ورزش و جوانان
    بنا بر گزارش خبرنگار این پایگاه اطلاع رسانی علیرضا یاری نماینده ورزشکاران سخنانی را به شرح ذیل در حضور وزیر ورزش و جوانان ایراد کرد:

   

بنا بر گزارش خبرنگار این پایگاه اطلاع رسانی علیرضا یاری نماینده ورزشکاران سخنانی را به شرح ذیل در حضور وزیر ورزش و جوانان ایراد کرد:

با درود به روح پر فتوح امام امت و رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و با عرض سلام و ارادت به محضر مبارک ریاست جمهوری و دولت خدمتگزار و با عرض خیر مقدم به حضور وزیر محترم ورزش و جوانان جناب آقای دکتر عباسی و هیئت همراه و امام جمعه محترم، استاندار سختکوش استان سمنان و نماینده محبوب شهرستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار محترم شهرستان و مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان و همه مدیران و مسئولین ورزش حاضر در مجلس.

جناب آقای وزیر آن چه به طور مختصر به عرض می رسد خواسته جامعه ورزشی شهرستان است که در چند بند به ارائه آن می پردازیم:

1-      شاهرود شهرستانی است وسیع با جمعیتی که در پراکندگی قرار دارد و لزوماً جمعیت زیادی از جوانان آن از نعمت و امکانات محرومند و از آن جمله بیارجمند با فاصله ای حدود 130 کیلومتر از مرکز شهرستان. در خواست مردم این شهر داشتن یک استخر سرپوشیده و یک زمین فوتبال است.

2-      با توجه به شهرستان شدن میامی آرزوی جوانان این دیار حاصل خیز و مردمان متدین و زحمت کش داشتن یک سالن سرپوشیده هزار نفری و یک استخر سرپوشیده و یک زمین فوتبال است که از وجود آن ها بی بهره اند.

3-      شهر تاریخی و مذهبی بسطام که امام زاده محمد ابن جعفر صادق (ع) و سلطان العارفین بایزید بسطامی را در دل خود دارد و در اکثر رشته های ورزشی مستعد و قهرمان پرور است از جنابعالی انتظار دستور ساخت یک زمین فوتبال را دارد.

4-      شهر مجن یکی از قطب های کشاورزی شهرستان با جوانان علاقه مند به ورزش و پرتلاش، سال هاست امید به ساخت به یک سالن رزمی بسته اند و بر این باورند که در این سفر پر خیر و برکت به آرزوی دیرینه خود برسند.

5-      هرکه در این سرا درآید، نانش دهید و از ایمانش (نامش) مپرسید. چه آن کس که به درگاه باری تعالی به جان ارزد، البته برخوان ابوالحسن نان ارزد.

قلعه نو شهر عارف بی همتا ابوالحسن خرقانی و جوانان برومند آن است. درخواست این جوانان و اهالی متدین آن دستور ساخت یک زورخانه است.

6-      شهر کلاته خیج که مانند دیگر شهرهای شاهرود بیشترین حضور را در عرصه های دفاع مقدس داشته و شهیدان پهلوان آن دلیل این مدعاست متقاضی ساخت یک سالن رزمی اند.

7-      روستای سطوه در بخش مرکزی در فاصله ای حدود 150 کیلومتر با مرکز شهرستان فاقد یک سالن ورزشی است. جوانان این روستا دعاگوی شما در دستور ساخت این سالن خواهند بود.

8-      اما در مرکز شهرستان تنها سالن سرپوشیده (تختی) ، استخر فجر، استادیوم تختی و شهید اکبری پیر و فرسوده شده اند و نیاز مبرم به بازسازی و یا تعمیرات اساسی دارند که چنانچه هر چه زودتر فکری به حال آن ها نشود ممکن است خدای ناکرده حادثه ای جبران ناپذیر به بار آورند.

9-      بانوان نیمی از جمعیت ورزشی کشور را تشکیل می دهند، سلامتی جسم و روان بانوان موجب آرامش و نشاط در خانواده و ترغیب آن ها به اماکن ورزشی خواهد شد. از طرفی با توجه به نگاه ویژه ریاست جمهوری محترم به ورزش بانوان انتظار می رود با نگاهی مثبت تر دستور ساخت یک مجموعه ورزشی مخصوص بانوان در اولویت قرار گیرد.

10-   دستور ساخت استادیوم 15 هزار نفری از مصوبات سفر اول ریاست محترم جمهوری به شاهرود بود که فقط اقدام به دیوارکشی آن شد و چند سال است در جا می زند. همچنین سه میلیارد تومان جهت ساخت یک سالن سه هزار نفری اختصاص یافت که یک میلیارد آن سهم استان است که پرداخت شده و دو میلیارد آن ملی است که درخواست ما تسریع در پرداخت آن است.

11-   در خواست جوانان شاهرود از حضرتعالی دستور ساخت یک مجموعه موتورسواری و سالن تیراندازی است که این دو رشته در این شهرستان از پتانسیل بالایی برخوردارند.

12-   با در نظر گرفتن پراکندگی و وسعت شهرستان کمبود نیروی انسانی در اداره ورزش و جوانان محسوس است همچنین داشتن یک دستگاه مینی بوس و حداقل چهار دستگاه خودروی سواری الزامی است که سال هاست ورزشکاران برای اعزام تیم های خود با مشکل جدی مواجه اند.

13-   ضمن تشکر و قدردانی از مصوبات ورزشی دور سوم سفر ریاست جمهوری درخواست اهالی شهرستان در اجرایی شدن این مصوبات است.

14-   هیئت های ورزشی مظلوم ترین قشر جامعه ورزشی هستند. چند نفر عاشق بدون کوچکترین چشم داشتی رهبری یک هیئت را عهده دار می شوند. شب و روز تلاش می کنند تعداد زیادی نوجوانان و جوانان را تحت پوشش قرار می دهند. اما به لحاظ این که این شهرستان یک بافت کشاورزی – کارمندی دارد از حمایت های بخش خصوصی بهره مند نمی شوند. از طرفی حداکثر کمک بخش دولتی حدود پانصد هزار تومان است که جوابگوی حداقل پانزده میلیون تومان هزینه یکسال نیست. لذا در بسیاری از رشته ها اعزام تیم ها انجام نمی شود. مربیان و داوران به علت عدم پرداخت حق الزحمه دست از کار می کشند، انتظار این گونه شهرستان ها ضمن تشکر از زحمات دولت توجه بیشتر بخش دولتی به هیئت هاست.

15-   واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی باید بازنگری شود. بخش خصوصی باید از تسهیلات بانکی و کمک دولت استفاده کرده و اقدام به ایجاد اماکن ورزشی نماید، نه این که اماکنی را که برای جوانان یک شهرستان ساخته شده در اختیار او قرار داده و بعد از مدتی ویرانه ای را تحویل دهد و به هیچ چیز جز سود دهی آن فکر نکند، طبق آماری که آقای مهندس علی آبادی چند سال پیش در همین شهرستان ارائه کردند هزینه تعمیرات این اماکن سه برابر پولی بود که از اجاره این اماکن دریافت شده، اماکن ورزشی باید در اختیار هیئت ها باشد نه بخش خصوصی غیر ورزشی که در غیر این صورت جوانان به جای حضور در اماکن ورزشی در خیابان ها پرسه خواهند زد که خسارات جبران ناپذیری خواهد داشت.

16-   زیر بنای ورزش در آموزشگاه هاست که متاسفانه جدی گرفته نمی شود آماده سازی تیم ها جهت شرکت در مسابقات جزو وظایف یک دبیر ورزش نیست لذا دبیران ورزش انگیزه ای برای تمرین اختصاصی رشته ها در مدارس ندارند باید ایجاد انگیزه کرد. دبیرانی که شرکت فعال دارند تشویق شوند، گروه و امتیازهای آن ها کسب مقام در مسابقات شهرستان و استان لحاظ شود تا کارشان از نظر مادی و معنوی معنا پیدا کند، آن وقت ورزش حرکت خواهد کرد.

17-   دو پیشنهاد برای برطرف کردن مشکلات مالی هیئت ها داریم:

یکی در اختیار گذاشتن دو استخر شاهرود به دفتر امور مشترک هیئت های ورزشی و نیابتاً هیئت شنا تا هم حفظ و نگه داری اماکن تضمین گردد و هم پشتوانه ای برای هیئت ها باشد. هیئت ها اماکن ورزشی را خانه خود می دانند لذا در حفظ و نگه داری آن اهتمام می ورزند.

دوم این که اگر جزء (ص) بند 2 مصوبه سال 1389 سهم ورزش در داخل استان بهتر مدیریت شود می توان در هر شهر حداقل یک تیم در لیگ های یک یا دو شرکت داد که موجب رشد کیفی ورزش استان خواهد شد.

با آرزوی سلامتی روز افزون و توفیق برای همه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

سه شنبه ١٣ دی ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/10/18 12:14
0
2
علیرضا یاری یکی از پیشکسوتان با ارزش شاهرود است و باز هم خوب از عهده کارش و مطرح کردن مشکلات شهرستان برآمد.
کاربر مهمان
1390/10/14 14:56
0
3
درخواست ما جدایی از ....و تشکیل استان مستقل شاهوار با مرکزیت شاهرود مظلوم است.
کاربر مهمان
1390/10/13 12:10
3
3
باتشکرازمردان باغیرت شاهرودی خصوصا دکتر جلالی عزیزمان ای کاش بعضی از مردم کوته فکر وروزنامه های بی منطق شهرمان فعالیتهای دکتررا میدیدند تازیرعلم افرادتازه به دوران رسیده که فقط شعارمیدن سینه نمیزدند. دکتر خواست ماجدائی شاهرود وپیوستن به گلستان است.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099