صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > متن سخنان صدیقه صباغان در حضور وزیر ورزش و جوانان


نسخه چاپي  ارسال به دوست

متن سخنان صدیقه صباغان در حضور وزیر ورزش و جوانان
    بنا بر گزارش خبرنگار این پایگاه اطلاع رسانی، سرکار خانم صدیقه صباغان در حضور وزیر ورزش و جوانان مطالبی را به شرح ذیل ارائه نمود:

   

بنا برگزارش خبرنگار این پایگاه اطلاع رسانی، سرکار خانم صدیقه صباغان در حضور وزیر ورزش و جوانان مطالبی را به شرح ذیل ارائه نمود:

به نام خداوندی که عنایت خاصه خود را شامل حال صاحبان پاک می گرداند

با اهداء سلام و خوش آمد گویی خدمت وزیر محترم ورزش و جوانان، هیئت همراه و کلیه مهمانان و مدعوین محترم، به دلیل ذیق وقت اینجانب به عنوان نماینده ورزشکاران در بخش بانوان چند دقیقه ای از وقت شریف شما را می گیریم.

از جمله ضروریات و اولویت ها در ورزش بانوان این شهرستان که یکی از شهرستان های بزرگ کشور می باشد و جمعیت سازمان یافته آن در سال 90 تاکنون 4472 نفر می باشد وجود یک مجموعه ورزشی برای فعالیت بانوان را می طلبد که بتواند اکثر رشته های ورزشی و بعد فرهنگی و پرورشی را در خود بگنجاند. با تحقق این مهم می توان نتایج مطلوبی را به وضوح مشاهده کرد و با تمرکز کردن فعالت بانوان، ایجاد امنیت و طیب خاطر برای بانوان و جذب خانواده ها به فعالیت های ورزشی آسان تر می گردد. که وجود یک مادر ورزشکار در هر خانواده نوعی تبلیغ برای ورزش کردن و حفظ سلامتی جامعه محسوب می گردد. با توجه به این که کلیه اماکن ورزشی این شهرستان در ساعات مناسب که 17 به بعد می باشد در اختیار آقایان است، بانوان شاغل که حداقل 50٪ جامعه ورزشی را تشکیل می دهند عملاً از ورزش کردن محروم می باشند. البته محصور نبودن بعضی از اماکن ورزشی امکان استفاده از بعضی امکانات از جمله پیست های دو و میدانی، دوچرخه سواری و ... را غیرممکن می کند که در این خصوص مثلاً‌با توجه به ممنوعیت دوچرخه سواری بانوان در اماکن عمومی شهرستان و وجود متقاضیان در این رشته مشکلاتی به وجود می آید که بعضاً تبدیل به معضل می گردد.

شایان ذکر است با توجه به تسهیلات دولت محترم جهت انتقال از کلان شهرها به شهرستان ها با ایجاد این امکانات ورزشی که می توان به قوت گفت خود یک جاذبه محسوب می گردد می توان به این طرح ها کمک شایان توجهی نمود. حال با عنایت به این که امروزه ما در انفجار پیشرفت های تکنولوژی قرار گرفته ایم و تحرک از جامعه ما رخت بربسته است و سرگرمی های ساکن از جمله بازی های رایانه ای با استقبال زیادی مواجه می باشد توجه به امر ورزش و ایجاد جاذبه و تامین امکانات جهت جذب بانوان که ایجاد نسل سالم و تربیت را بر عهده دارند می طلبد که با ایجاد این امکان ورزشی بتوانیم شاهد شکوفایی هرچه بیشتر ورزش در کل جامعه باشیم که رسالت اداره ورزش و جوانان را که کمک به حفظ سلامت جامعه می باشد نیز مرتفع نماییم.

از موارد قابل توجه دیگر با توجه به این که سن قهرمانی در اکثر کشورهای جهان جهت بهره برداری بیشتر بسیار پایین می باشد ایجاد پایگاه استعدادیابی و قهرمان پروری از ملزومات ورزش در حال حاضر است که با اختصاص بودجه به این امر بتوان در وقت و هزینه ها صرفه جویی نمود و اصل مطلب یعنی همان رشته ای که ورزشکار توانایی و پتانسیل بالا را دارد آموزش داد و زودتر به نتیجه رسید. انشاء الله بتوانیم در سال های پیش روی با جدی گرفتن بحث آموزش در ورزش و علمی نمودن ورزش شاهد شکوفایی هرچه بیشتر کشور عزیزمان ایران باشیم.

 

صدیقه صباغان

نماینده بانوان ورزشکار شهرستان شاهرود

سه شنبه ١٣ دی ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/10/13 12:11
0
3
ای کاش ازمراسم عکس میزاشتید.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099