صفحه اصلی > آرشیو روز نوشته ها  
اخبار > شنبه 8 آبان 89


نسخه چاپي  ارسال به دوست

شنبه 8 آبان 89
    شنبه 8 آبان 89

   

صبح با فرماندار محترم جلسه و گفتگو داشتم. ساعت هشت و سي صبح اولین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تشکیل شد. این هم یکی از رهآوردهای عملی فرمانداری ویژه است. یکی از سئوالات همیشگی مردم این است که فرمانداری ویژه چه نفعی به حال شهرستان داشته است. خوشبختانه ثمرات فرمانداری ویژه در حال بروز است. استاندار محترم این اختیار را به فرماندار شاهرود به عنوان معاون استاندار داده اند تا کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری را در داخل شهرستان تشکیل داده و در چهارچوب اعتبارات تخصیصی خود کارگروه شهرستان تصمیم بگیرد .

این جلسه تا ساعت ده و سي به طول انجامید و در خصوص هشت پروژه تصمیم گیری شد. البته بنده بین جلسه برای تشییع جنازه مرحوم حاج آقای مصطفوی رفتم و به جلسه بازگشتم.

در انتهای جلسه دوستان ما در اداره جهاد کشاورزی و رئیس با سلیقه آن آقای مهندس معتمد دو کیک زیبا آماده کرده بودند. این دو کیک به نشان جشن تولد کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در شهرستان شاهرود بود که مسئولیت بریدن و توزیع کیک هم به شکل قهری بر عهده اینجانب گذاشته شد.

بنده در سخن انتهایی خود در این جلسه ضمن تشکر از استاندار محترم به خاطر تفویض اختیار خود در تشکیل کارگروه در شهرستان، از اعضاء کارگروه خواستم که جلسات را جدی بگیرند. تذکر دادم که بزرگترین معضل شهرستان ما بیکاری است و هر کسی اندک تلاشی برای استغال نماید بداند عبادت نموده است. در کل امیدوارم این پدیده برای شهرستان میمون و مبارک باشد و موجب جدیت در کمتر کردن معضل بیکاری شود.

پس از این جلسه به اتفاق فرماندار محترم نشستی با مدیر کل محترم گاز استان جناب آقای جراحی داشتیم. ابتدا به من گفت: «آقای دکتر من از صبح زود در شاهرود هستم.» و با لهجه شیرین مشهدی توأم با لبخند افزود که :«همان چی چي بود که شما گفتید، داشتم.»

منظورش اشاره ای بود که در شورای اداری شهرستان داشتم مبنی بر اینکه مدیران باید حضور معناداری در شاهرود داشته باشند. در این جلسه به مسائل مربوط به گاز شهرستان از جمله اتصال سیستم گاز شهر به خط 8 اینچ و گازرسانی به منازل مردم در شهر میامی و آغاز عملیات گازرسانی به شهر بیارجمند و برخی مناطق روستایی از جمله مزج؛ جیلان؛ ابراهیم آباد علیا و سفلی؛ کلاته، اسد؛ جوردانه؛ محمد آباد؛ قدس و ارمیان پرداخته شد.

فقط در مورد میامی یک مشکل کوچک بر سر قیمت آسفالت با شهرداری میامی وجود داشت که بنده با امام جمعه محترم میامی تماس گرفتم و گفتم شهرداری با گاز بر سر قیمت توافق نماید تا کار گازرسانی به مردم آنهم در زمستان با تأخیر مواجه نشود، چنانچه ضرری متوجه شهرداری شد از منابع دیگر در وزارت کشور تلاش خواهم کرد جبران نمایم.

از شورای روستای ری آباد هم آمده بودند و در خصوص برق چاه گود کلاته تقاضایی داشتند که قرار شد با تلاشی که فرماندار محترم کردند این کار با سرعت پیش رود.

پس از اقامه نماز ظهر و عصر با امام جمعه محترم جلسه ای داشتم و سپس به اتفاق فرماندار عزیزمان به سمت مرکز استان جهت شرکت در شورای مسکن حرکت کردیم و در مسیر نیز فرصت مناسبی جهت تبادل نظر برای مسائل مختلف شهرستان بود.

شورای مسکن و شهرسازی استان با حضور جناب آقای مهندس نیک زاد وزیر محترم مسکن وشهر سازی با یکساعت و نیم تأخیر ساعت چهار عصر آغاز شد. در این جلسه استاندار محترم و اینجانب سخنان مختصری داشتیم و وزیر محترم هم سخنانی از دستآوردهای بین المللی کشور داشتند و بعد هم موضوع مسکن مهر استان با دقت تام در جلسه مورد بررسی قرار گرفت. این جلسه حدود سه ساعتی به طول انجامید وانصافاً جلسه ای بسیار جدی بود که درصدد هستم در دست نوشته ها در خصوص آن جلسه نکاتی بنویسم.

پس از پایان جلسه شورا، نشست خصوصی بین اینجانب، وزیر محترم و استاندار عزیزمان برگزار شد. ابتدا به جماعت نمازی اقامه کردیم و بعد هم نامه هایی که اینجانب در خصوص مسائل مختلف مربوط به مسکن و شهرسازی شهرستان داشتم را خدمت وزیر محترم ارائه کرده و ایشان نیز دستورات بسیار مناسبی صادر کردند که در قالب خبرنامه های و دستورات به سمع و نظر خوانندگان عزیز خواهد رسید.

وزیر مسکن و شهر سازی باید برای یک جلسه دیگری به سمت تهران عزیمت می کرد لذا ایشان را حدود است هشت شب بدرقه کردیم و آنگاه جلسه ای بین بنده، استاندار محترم و فرماندار عزیزمان برگزار شد. حدود ساعت ده  شب از سمنان به سمت تهران عزیمت کردم.

سه شنبه ١١ آبان ١٣٨٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099