عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

صفحه اصلی > دست نوشته ها 
اخبار > من از بیگانگان هرگز ننالم


نسخه چاپي  ارسال به دوست

من از بیگانگان هرگز ننالم
    ...و می توانستیم مبنی بر همان نظریه کار را به نهایت برسانیم که ناگاه آقای مهندس ربیع نژاد نیز یک ورق از جیبش درآورد و به آقای سمیعی نژاد داد و دکتر سمیعی نژاد گفت:...

   

روز دوشنبه شانزدهم خردادماه با جناب آقای سمیعی نژاد معاون محترم صنایع و معادن و مدیر عامل ایمیدرو جهت دو موضوع جلسه داشتم. یکی موضوع پتاس طرود بود که همچنان دوندگی ما استمرار دارد و البته حرکت رو به رشد است و متاسفانه اگر کسی هم بخواهد کار کند و سرمایه گذاری نماید آن قدر دچار بروکراسی می شود که انصافاً دچار خستگی و حتی سرخوردگی می شود. میزان مکاتبات، جلسات، پی گیری های ما موجود است. از مصوبه ترک تشریفات دولت در سفر سوم و رایزنی های قبل از آن، تا دو دیدار با وزیر محترم صنایع و معادن و دستورات ایشان تا جلسه با مهندس پلارک و دستور ایشان همه نشانگر میزان کندی کارها و بروکراسی است. جالب اینجاست که تا می رفت دستورات مهندس پلارک اجرا شود ایشان تغییر کرد و بعد هم وزیر صنایع و معادن برکنار شد و عملاً ما وسط راه ماندیم. اگرچه این جلسه ما با جناب آقای مهندس سمیعی نژاد و همچنین حسن نیت و پی گیری جناب آقای مهندس جعفری روند کار رو به جلو می باشد و امیدواریم هرچه سریع تر پروژه آغاز شود.

سرمایه گذار این پروژه بزرگ همه اقدامات خود را انجام داده و طی هفته های اخیر سفری به طرود و منطقه داشته و برخی کارهای میدانی خود را نیز به انجام رسانده است.

اما موضوع دوم در خصوص واگذاری پانزده هکتار از زمین های شرکت زغال سنگ البرز شرقی است که ماجرایی عجیب یافته است و من فقط برای اینکه خوانندگان عزیز بدانند که عمده گرفتاری های ما از خود ماست می نگارم.

دانشکده علوم پزشکی ما به دانشگاه تبدیل شده است که این یک مطالبه جدی ما بود. برای احداث سایت دانشگاه نیاز به زمین داریم. مسئولین دانشگاه علوم پزشکی صلاح دانستند با توجه به این که ساختمان اصلی دانشکده پزشکی در میدان هفتم تیر در همان ملک خریداری شده از زغال سنگ البرز شرقی دایر است سایت اصلی دانشگاه را نیز در همان زمین های افتاده و بلااستفاده زغال سنگ البرز شرقی بسازند. این شرکت دارای هفتاد هکتار زمین است ما پیشنهاد دادیم پانزده هکتار از این زمین ها به دانشگاه واگذار شود. برای تحقق این هدف قبل از سفر سوم رایزنی های مفصلی انجام دادیم. در جریان سفر سوم تقاضا کردیم وزیر محترم صنایع و معادن به شاهرود سفر نماید. در مسیر، کلی در ضرورت واگذاری زمین با ایشان گفتگو کردم. هنگام سفر به شاهرود ایشان را به بازدید زمین بردیم. وی نظر قطعی خود را با واگذاری اعلام کرد و در مصاحبه خود در شاهرود به این مسئله اذعان نمود. پس از آن بنده در جلسه دولت از سهمیه پیشنهادات خود استفاده کردم و تقاضا کردم واگذاری پانزده هکتار زمین را تصویب نمایند. پس از سخنان من، وزیر محترم وقت صنایع و معادن موافقت وزارتخانه را اعلام کرد و در جلسه دولت رای گیری شد و به اتفاق آراء این موضوع به تصویب رسید. پس ازآن بنده با جناب آقای مهندس محرابیان ملاقات کردم و ایشان نیز به معاون وقت خود جناب آقای مهندس پلارک دستور دادند که این زمین ها بر اساس قیمت توافقی واگذار شود. پس از آن نزد مهندس پلارک رفتیم. ایشان گفت این شرکت در جریان خصوصی سازی واگذار می شود. لذا خدا پدر و مادر آقای دکتر جلالی را بیامرزد که مصوبه واگذاری این زمین را از دولت گرفت تا اندک پولی هم به دست ما برسد و الا همین میزان هم نصیب ما نمی شد. در همان جلسه وی دستور داد که سرپرست شرکت زغال سنگ البرز شرقی و ریاست دانشگاه علوم پزشکی بروند جلساتی تشکیل دهند و بر روی قیمت به توافق برسند تا این زمین واگذار شود.

پس از این جلسه، ریاست محترم دانشگاه بارها پی گیری کردند. اما آنقدر آقایان البرز شرقی لفت دادند تا مهندس پلارک عوض شد. من صبحی که ایشان برای جلسه تودیع می رفت به وی زنگ زدم که تو را به خدا این کارهای مربوط به شاهرود را یک امضایی بکنید تا ما بیهوده دچار اتلاف زمان نشویم. متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

در سفر قبلی که به شاهرود داشتم جلسه ای در شرکت زغال سنگ البرز شرقی گذاشته شد باز در آن جا بنده بر روی رسیدن به یک قیمت توافقی تاکید کردم و گفتم دانشگاه علوم پزشکی و احداث آن و تسریع در انجام امور یعنی خدمت به مردم شهرستان و اینقدر یک ریال دو ریال نکنید. ضمن این که اعتبارات ساخت دانشگاه، معطل و منوط به تحویل زمین است. همه این کارها انجام شد تا این که از آقای مهندس سمیعی نژاد وقت گرفتیم و روز دوشنبه شانزدهم خرداد ماه به نزد ایشان رفتیم. انصافاً ‌این ماجرا شنیدنی است.

از قبل ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی و سرپرست محترم شرکت زغال سنگ البرز شرقی را هم دعوت کردیم تا در جلسه حضور یابند. در مقدمه بحث من از آقای دکتر سمیعی نژاد خواستم هر چه سریعتر حکم مدیرعاملی آقای مهندس ربیع نژاد که فعلاً‌سرپرست هستند را صادر نمایند. زیرا در سفر قبلی وی از این که سرپرست است و تکلیفش روشن نیست با من صحبت کرد و ابراز نگرانی نمود.

پس از آن وارد بحث زمین های پانزده هکتاری شدیم و ماجرا را شرح دادم. دوستان ما در دانشگاه علوم پزشکی  دو نظریه کارشناس رسمی دادگستری مبنی بر قیمت زمین را ارائه کردند و می توانستیم مبنی بر همان نظریه کار را به نهایت برسانیم که ناگاه آقای مهندس ربیع نژاد نیز یک ورق از جیبش درآورد و به آقای سمیعی نژاد داد و دکتر سمیعی نژاد گفت: «‌این نظرات که خیلی با هم فاصله دارند. این نظریه کارشناس تقریباً ده برابر آن دو نظر قیمت داده است.»

یکباره انگار ما را در یک استخر آب یخ انداختند و آن جا بنده عصبانی شدم که این چه کاری است بعد از آن همه پی گیری، رفت و آمد و سفارشاتی که به ایشان کردم چرا وی با یک اقدام نابه جا کار را به عقب رانده است. گفتم: « عزیز من، این جا کسی زمین به یک شرکت خصوصی یا فرد نمی فروشد و هر دو جیب، دولتی است. از این جیب به جیب دیگر است. این زمین ها سالیانی بلااستفاده افتاده است. فردا هم شرکت خصوصی می شود و به نفع همان سرمایه داران می شود. بگذارید این دانشگاه ساخته شود. به نفع بهداشت و درمان مردم است.» بعد هم گفتم: «‌آخر من به عنوان نماینده مجلس برای پانزده هکتار زمین چه قدر دوندگی نمایم. تازه این مصوبه دولت است.» که یکباره آقای ربیع نژاد گفت:« اصلاً ‌بچه های استانداری گفته اند این مصوبه دولت نیست.» که آتش گرفتم. «آخر در جلسه دولت از استان به جز استاندار و نمایندگان چه کسی شرکت می کند که شما حرف نماینده خودتان و دستور وزیر را نفی می کنید و عوامانه حرف یکی دو نفر در استانداری را ملاک قرار می دهید.»

اگرچه با پادرمیانی دکتر سمیعی نژاد که وعده داد ظرف یک هفته ماجرا را تمام نماید بحث به نتیجه خوبی رسید اما این را نوشتم تا مردم عزیز بدانند ما از کجا می خوریم و در چه محیطی زندگی می کنیم و با چه مدیران و تفکری طرفیم.

يکشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/03/25 9:27
2
1
آقای جلالی حقایق تلخ دیگر ی نیز که باعث عقب افتادگی شاهرود شده را منتشر نمائید .
کاربر مهمان
1390/03/25 9:18
2
0
وقتی آقای دکتر برای آقای ربیع نژاد میخواهدحکم ریاست بگیرد باید هم اینطور بگذارد توی کاسه اش ویکباره وردی را از جیب کتش درآورد!
کاربر مهمان
1390/03/24 21:29
1
0
بهتراست آقای دکتر جلالی علاوه بر سایت از تریبون نماز جمعه نیز این حق خوری های مرکز استان را برای مردم شاهرود بگوئید چو ن خیلی از افراد هستند که به فضای مجازی دسترسی ندارند اما مسائل شهرستان را پیگیری می کنند و این مسائل برای آنها نیز جالب می باشد . و خیلی از مسائل را برای آنها روشن می کند .
کاربر مهمان
1390/03/24 17:12
2
0
آقای جلالی حقایق را بامردم درمیان بذار تا تکلیف ... را روشن نمایند.
کاربر مهمان
1390/03/24 13:13
1
0
آقای مهندس چه خوش اشتها بوده که انتظار داشته از ...به... ارتقا پیدا کند .واقعا خنده آور و مضحک است !
کاربر مهمان
1390/03/23 18:58
2
0
از بی عدالتی و کارشکنی ... خسته شده ایم ! آخر تا کی؟
کاربر مهمان
1390/03/23 12:48
2
0
این مدیران... به مردم شاهرود ... می کنن و در روز قیامت باید جوبگو باشند .
کاربر مهمان
1390/03/23 10:21
1
0
ما خواهان بر كناري اين مديران ... و .... هستيم تا درس عبرتي شود براي ديگران.اگر اين آقا اين نوشته ها را قبول ندارد ميتوانيد آدرس و ايميل اينجانب را بعنوان يك شهروند به ايشان برسانيد.كسي كه منافع شهر و عمومي مردم را نميخواهد دشمن مردم است و بهتر است اينجا نماند.
کاربر مهمان
1390/03/23 9:11
1
0
در هر پروژه ای که در شهرستان شاهرود به بن بست می خوریم رد پای مرکز استان دیده می شود ؟ آنوقت مرکز استان خودرا از هر اتهامی مبرا می کند؟
کاربر مهمان
1390/03/23 8:44
2
0
آقای دکتر باید زودتر از اینا دست این افراد ... را رو می کردی .
کاربر مهمان
1390/03/22 20:5
1
0
مدیرانی که ... می باشند و منافع افرادی در مرکز استان را به منافع مردم شهرستان شاهرودترجیح میدهند لیاقت خدمت به مردم شهرستان شاهرود را ندارند .و نمونه این افراد باید رسوا شوند تا تمام مردم آنها را بشناسند .
کاربر مهمان
1390/03/22 15:52
2
0
سلام درخواب نازبودم شبي ديدم كسي درميزند در راگشودم سوي او ديدم غم است درميزند گفتم اي ياران بي وفا ازغم بياموزيد وفا غم با آن همه بيگانگي هرشب به من سرميزند. مظلوم برادر؛نگراني چرا ازقديم اينچنين بوده وخواهدبود! اگر ايستادگي ومقاومت برادري سخت كوش چون جنابعالي نبودظالمين چگونه معرفي وهويداميگرديدند؛مظلوميت آقا به سيدحسن نصراله رسيده ولي.....اندرخم يك كوچه ودرلاك خود فرورفته اند!عزيز برادر كمي تحمل بيشتراينجانب لياقت دعاگويي شخص مدبروكاردان وسخت كوشي چون جنابعالي راندارم ولي اين ايستادگي وتلاش مستمر جنابعالي براي احقاق حقوق دردمندان افتاري است براي خدامند درنزد فرشتگان كه به اين نوع بندگان خود ميبالد ومسلماًخدواند متعال وبندگان مومن اش شمارا دعاخواهند نمود
کاربر مهمان
1390/03/22 15:20
2
0
آیا واقعا همچین مدیران نالایقی در شهرستان شاهرود داریم ؟؟؟؟؟؟
کاربر مهمان
1390/03/22 14:50
2
0
کاش مسولین شهر ما کمی از مسئولین ما درس می گرفتند آنها مصوبه دولت را زیر پا می گذارند تا شهرشان رشد کند و مردم در رفاه باشند(مانند خودرو سازی) اما مسولین شهر ما با گوش سپردن به شایعات و سنگ اندازی در مقابل کارها فقط کارها را دشوار تر می کنند .
کاربر مهمان
1390/03/22 11:35
2
0
دمت گرم آقای جلالی باید زودتر دست این افراد نالایق رو ، رو میکردی !
کاربر مهمان
1390/03/22 10:29
2
0
بر .... که اینقدر در راه پیشرفت شاهرود سنگ اندازی می کنند .
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099