صفحه اصلی > دست نوشته ها 
اخبار > در بيست و يكمين جلسه موثرين شاهرودي چه گذشت؟


نسخه چاپي  ارسال به دوست

در بيست و يكمين جلسه موثرين شاهرودي چه گذشت؟
    ...اين جلسه با حضور بسيار پررنگ بزرگان شهر برگزار شد و و در طول سه ساعت و نيم جلسه همگان با علاقه آن را پي گيري مي كردند...

   

1-      جلسه موثرين شاهرودي از ساعت 19:30 آغاز و تا ساعت 23 بطول انجاميد.

2-      اين جلسه با حضور بسيار پررنگ بزرگان شهر برگزار شد و و در طول سه ساعت و نيم جلسه همگان با علاقه آن را پي گيري مي كردند.

3-      نخست اينجانب سخنان كوتاهي داشتم زيرا مهندس نجم الدين بايد به تهران بازمي گشتند و ما جلسه را به دو قسمت تقسيم كرديم. قسمت نخست مباحث مربوط به ايران خودرو و قسمت دوم مباحث مربوط به استان و شهرستان.

در بخش اول اينجانب بر روي عنصر وحدت تاكيد كردم و خودم را خاك پاي مردم شهيد داده و ولايت مدار سمنان دانستم و بر موضوع توسعه متوازن، عدالت و مهار بيكاري تاكيد كردم. در آن سخنان كوتاه، تعريفي از عنصر شاهرودي ارائه كردم و گفتم در جنگ، شديدترين نقاط جنگي با حضور گردان كربلاي شاهرود حل مي شود و از شهيد اخوي عرب و نقش وي و گردان كربلا در عمليات والفجر 8 ياد كردم. لذا نتيجه گرفتم كه شاهرودي عنصري ولايت مدار، انقلابي، معقول و با متانت است و اين تبليغات بدي كه عليه شاهرودي ها مي شود فاقد واقعيت است.

4-      پس از سخنان بنده جناب آقاي استاندار سخنراني كردند. ايشان بر اينكه شرق استان عقب مانده است و اين عقب ماندگي ريشه هاي تاريخي دارد و بايد براي حل اين معضل مزمن برنامه ريزي نمود تاكيد كردند و ماجراي ورود ايران خودرو به استان را شرح دادند.

5-      مدير عامل ايران خودرو سخنران بعدي بودند و مفصل در خصوص مسائل خودروسازي در كشور صحبت كردند و اين پروژه ايران خودرو در استان و تقسيم كار صورت گرفته را شرح دادند و گفتند شاهرود به قطب موتورسازي تبديل مي شود و همه قطعه سازي هاي مربوط به موتور بايد در شاهرود مستقر شوند.

6-      پس از سخنراني جناب آقاي مهندس نجم الدين و خروج ايشان از سالن بخش دوم جلسه آغاز شد. در اين بخش نخست اينجانب با صراحت مسائل مربوط به استان و شهرستان را متذكر شدم. در بخشي از سخنانم گفتم كه در شاهرود هيچ پروژه و كاري بدون دوندگي خود ما آنهم بر خلاف مسير آب ممكن نيست پا بگيرد و انجام شود. پروژه ها را يك به يك نام بردم و بشكل تاريخي مقاومت ها و دوندگي ها را متذكر شدم و گفتم ما به هيچ وجه نگاهمان رقابتي نيست ولي رفاقتي هم نمي بينيم كه نسبت به ما وجود داشته باشد.

در بخش ديگري از سخنانم با صراحت به مسئله ساختار نيروي انساي در استان، اعم از استانداري و ادارات كل سخن گفتم و اشاره كردم كه در نيروي انساني چه در سطح مديريتي و چه در سطح كارشناسي هيچگونه توازن و عدالتي مشهود نيست. وقتي همه نيرو ها اعم از مديران و بدنه كارشناسي از مركز استان تامين مي شود حتماً رويكردها به سمت توسعه غير متوازن و غير عادلانه سوق پيدا مي كند.

چه ميزان افرادي كه قصد سرمايه گذاري در شاهرود را داشتند و هنگاميكه به ادارات سمنان رفتند به آن ها گفته شد كه اگر به مركز استان بياييد همه نوع امكاناتي به شما مي دهيم. اگر كسي خواست بنده حاضرم اين افراد را فراخوان بزنم و معرفي كنم. آنقدر اين جملات را شنيدم كه حتي شنيدن آن مرا به چندش وامي دارد. آيا اين ثمره عدم توازن و بي عدالتي در ساختار نيروي انساني استان نيست؟

بعد هم به برخوردهايي كه موجب تفرقه شده است در خصوص رقابت هاي بي معني مركز استان با شهرستان هاي خود اشاره كردم. رقابت بر سر پارك علمي و فناوي، رقابت بر سر بانك تجارت، رقابت بر سر منطقه ويژه اقتصادي، رقابت بر سر فرودگاه، رقابت بر سر ادارات كل و ... اين ها همه موجب تفرقه است.

در بخش ديگري از سخنانم به افزايش بيماري هاي قلبي، بزهكاري، ناهنجاري هاي اجتماعي، طلاق و ... در شاهرود اشاره كردم و همه را متوجه بيكاري جوانان دانستم و خصوصاً بر روي بيكاري جوانان تحصيل كرده اشاره كردم و گفتم سخن ها اگر گاهي تيز است از درد درونمان حكايت مي كند.

7-      پس از سخنان اينجانب جناب آقاي دكتر رهي استاندار محترم سخن گفتند. ايشان بسياري از نقدها را وارد دانسته و عقب ماندگي شاهرود را مزمن تلقي كرده و راه حل آن را تدريجي دانسته و بر عنصر پاسخگويي خود و دولت تاكيد كرده است. البته ايشان به سوالات اساسي من در بحث هاي مربوط به بي عدالتي و عدم توازن متناسب با ظرفيت شهرستان ها پاسخي ندادند اما ضمن طرح راهكارهايي مثل تسهيل در امور مالياتي، تغيير در نگرش مديريت بانك ها در شهرستان و ... تاكيد كردند. البته چون وقت خيلي گذشته بود بنده درصدد پاسخگويي برنيامدم و الا بايد گفت مشكل مالياتي و بانكي بايد در كلان كشور حل شود و الا مگر رييس اداره مالياتي شاهرود و يا روساي بانك هاي شهرستان چقدر اختيار دارند و ميزان تاثير گذاري آن ها چقدر است كه بتوان يك تحرك جدي در شهرستان ايجاد كرد.

8-      در پايان امام جمعه محترم شاهرود نيز در سخنان كوتاهي با تعابير لطيفي بر عنصر بي عدالتي در استان تاكيد كردند.

9-      در اين مراسم از يك هنرمند، جناب آقاي رحيمي كه اصالتاً فرومدي هستند و نقش امام خميني را بازي كرده اند و ده تن از پرسنل خدم نيروي انتظامي با تابلو و هديه كوچكي تقدير شد.

يکشنبه ١٥ اسفند ١٣٨٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099