صفحه اصلی > دست نوشته ها 
اخبار > بالاخره قضيه خودروسازي به كجا انجاميد؟ (2)


نسخه چاپي  ارسال به دوست

بالاخره قضيه خودروسازي به كجا انجاميد؟ (2)
    ...روز جمعه 29 بهمن ماه ظهر هنگام استاندار محترم با بنده تماس تلفني گرفتند و فرمودند كه جناب آقاي مهندس نجم الدين علاقمندند و اصرار دارند كه من و شما و ايشان يك جلسه سه نفره اي داشته باشيم ...

   

1-      يكشنبه هفدهم بهمن ماه، شب هنگام جلسه اي طولاني با استاندار محترم داشتم و در اين جلسه معاونت محترم سياسي – امنيتي استانداري و فرماندار محترم شاهرود هم حضور داشتند. در اين جلسه كه تا ساعت يك و نيم نيمه شب بطول انجاميد بنده مضرات كلنگ زني خودروسازي در مركز استان را شرح دادم و اينكه در دهه فجر انقلاب اسلامي كه انقلاب عدالت خواهي ملت بزرگ ايران است اين حركت غيرعادلانه مي تواند نوعي نا اميدي را در جامعه القا نمايد. استاندار محترم در آن جلسه فرمودند كه ايشان بيش از اين نمي توانند مقاومت كنند و فرمودند در سمنان شايعه شده كه استاندار و جلالي جلوي پروژه خودروسازي را گرفته اند.

2-      كلنگ زني اين پروژه در سمنان با نان قرض دادن برخي ها بهم و انعكاس آن در برخي جرايد استان و با انعكاس خبري كم رمق در سيماي استان انجام شد. اما عليرغم همه اين ها در مردم خصوصاً شاهرود و دامغان انعكاس ناخوشايند وسيعي داشت. اگرچه بنده در روز بيست و دوم بهمن ماه براي آنكه آن روز بزرگ را تحت الشعاع مسائل اختلافي قرار ندهم خودم را قانع كردم كه بسيار رقيق صحبت نمايم. اما انعكاس اين خبر در مردم شاهرود و دامغان ولوله اي ايجاد كرد و خبر از تعطيلي احتمالي بازار دامغان آمد.

3-      در چنين شرايطي اين حقير و دو همكار ارجمندم حضرات آقايان ملك محمدي و ترابي از وزير محترم صنايع و معادن سوالي را پرسيديم و قبل از آنهم بنده با رياست محترم جمهور و وزير محترم صنايع و معادن در اين خصوص مفصل صحبت كردم و وزير محترم مكان پروژه را بر عهده استاندار محترم گذاشته بودند. البته يكبار ديگر در هفته قبل هم بنده طي ديداري با رياست محترم جمهور مجدداً اين مسئله را با ايشان مطرح نمودم. البته بنده به همكار بزرگوارم جناب آقاي ملك محمدي عرض كردم اگر رويكردي را كه امروز با هم اتخاذ كرديم قبل از كلنگ زني پروژه اتخاذ مي كرديم و هر سه متحدانه در كنار هم بوديم نمي گذاشتيم اين كلنگ بي عدالتي بر زمين مركز استان بر زمين فرود آيد. ايشان نقد دوستانه مرا پذيرفتند و گفتند حال آنكه گذشت از الان ديگر بايد محكم بايستيم.

4-      روز جمعه 29 بهمن ماه ظهر هنگام استاندار محترم با بنده تماس  تلفني گرفتند و فرمودند كه جناب آقاي مهندس نجم الدين علاقمندند و اصرار دارند كه من و شما و ايشان يك جلسه سه نفره اي داشته باشيم و ايشان اضافه كردند كه من امروز تهرانم و اگر شما موافق باشيد جلسه را امروز برقرار نماييم. بنده خدمت ايشان عرض كردم امروز جمعه است و از معدود جمعه هايست كه من در منزلم و اگر اجازه دهيد روز ديگري جلسه بگذاريم. فرمودند شما هر ساعتي بگوييد من با مهندس نجم الدين هماهنگ مي كنم و بهتر است جلسه امروز برگزار شود. بالاخره توافق كرديم همانروز، شب هنگام ساعت هفت و نيم شب جلسه داشته باشيم. زياده گويي نكنم اين جلسه از ساعت هفت و نيم تا حدود ده و نيم شب بطول انجاميد و خيلي رك و صريح صحبت هايمان را انجام داديم. من همه مراحل مصوبات دولت را گفتم و سخنان ايشان را قبل از كلنگ زني كه با اينجانب داشتند را نقد كردم و ... بالاخره ايشان بمن گفتند كه من اگر با مردم شاهورد صحبت كنم مردم پس از شنيدن سخنان من قانع خواهند شد كه ايجاد موتورسازي در شاهرود بسيار حركت مثبت و به نفع مردم است و حدود دو هزار و پانصد شغل ايجاد مي كند و من خرداد ماه اين پروژه را آغاز و تا آذرماه كه كار در سمنان پايان مي يابد در شاهرود نيز موتورسازي به نهايت مي رسد و لذا خط توليد با هم آغاز به كار مي نمايد. وي افزود: اينكه من الان كار شاهرود و دامغان را آغاز نمي نمايم براي آن است كه كار سمنان زودتر از آذرماه سال آينده به اتمام نمي رسد و لذا دامغان و شاهرود نيز بايد براي آذرماه كارشان به نهايت برسد.

5-      بالاخره ايشان به من گفت كه من خودم با مردم شاهرود صحبت مي كنم و آن ها را متقاعد مي نمايم. اين سخنان به گونه اي بيان شد كه گويي اين ميانه مشكل منم، لذا گفتم اين گوي و اينهم ميدان. لذا از ايشان دعوت كردم تا در جلسه موثرترين شاهرودي در چهارشنبه شب اين هفته يازدهم بهمن ماه شركت نمايند و با مردم سخن بگويند و ايشان نيز پذيرفتند.

6-      همكاران محترم من در دامغان و گرمسار از ابتدا هم اصرار بر كلنگ زني در شهرستان هاي خود را داشته و دارند و البته اين اختلاف كوچك من با آن دو سرور بزرگوار مي باشد. بنده قائل بوده و هستم كه مسير اين كار به انحراف رفته است و بايد جلوي اين انحراف را گرفت. در هر حال آخرين قرار اين بود كه مدير عامل محترم ايران خودرو، چهارشنبه در جلسه موثرترين شاهرودي حضور يابند و پنج شنبه دوازدهم اسفندماه نيز در شهرستان هاي شاهرود، دامغان و گرمسار كلنگ زني نمايند.

7-      روز يكشنبه هشتم اسفندماه، استاندار محترم تماس گرفتند و فرمودند كه گويا رياست محترم جمهور و وزير محترم صنايع و معادن روز پنجشنبه در شيراز برنامه افتتاح خط ايران خودرو را دارند لذا جناب آقاي نجم الدين عذرخواهي نموده و تقاضا كردند عين اين برنامه در هفته آينده برگزار شود. بنده توضيح دادم كه تجمع موثرترين شاهرودي با زحمت بسيار زياد دفتر اينجانب و جمعي از عزيزاني كه در دفتر من بشكل داوطلبانه و از سر دلسوزي براي شهرستان خودشان تلاش مي نمايند تشكيل مي شود و دعوتنامه ها داده شده است و امكان تغيير برنامه نيست. اينجانب اضافه كردم كه بنده براي اينكه ايشان بنا بر تقاضاي خودشان رو در رو با مردم شريف شاهرود صحبت كنند اين جلسه را تنظيم نمودم. حال اگر مي خواهند به هفته آينده موكول كنند حرفي نيست. در آن صورت كل زحمت تجميع بزرگان شهر بر عهده خود شما و جناب آقاي فرماندار مي افتد. دقايقي بعد از تماس استاندار محترم، جناب آقاي مهندس نجم الدين مدير عامل محترم ايران خودرو تماس گرفتند. به ايشان نيز همين توضيحات را دادم. ولي پس از شنيدن توضيحات بنده قرار شد مجدداً با وزير محترم صنايع موضوع را مطرح نمايند و به من خبر دهند كه آيا مي توانند چهارشنبه شب در جلسه موثرترين شاهرودي حضور يابند يا خير كه تا لحظه قرار دادن اين مطلب بر روي سايت خبري نداده اند.

8-      در هر حال جلسه موثرترين شاهرودي چهارشنبه شب با شركت استاندار محترم در شاهرود برگزار مي شود چه با حضور مهندس نجم الدين و چه بدون حضور ايشان.

دوشنبه ٩ اسفند ١٣٨٩
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1389/12/14 13:24
0
0
آقاي دكتر با سلام و عرض خسته نباشي به حضرتعالي ضمن تشكر از توجه به بحث اشتغال مشكلات شهرك بهارستان بويژه زمين بلا استفاده مجاور ورزشگاه و 2-مشكل كنار سيم پادگان و 3-تقاطع واد ي السلام كه در ايام سال جديد ممكن است حوادث تلخي را رقم بزند و نامگذاري ميادين شهر كه نسبت به بحث نامگذاري يا حدا قل زدن تابلو بي توجه مي باشند و.... ......... عضو موثرين
کاربر مهمان
1389/12/12 21:14
0
0
آقای دکتر سلام 19ازارادتمندان شما هستم 2) درهرسه دوره به شما رای دادم 3) اگرمجددهم کاندید شویداین کارراخواهم کرد4) اززحمات شما صمیمانه تشکرمی کنم ولی یک مطلب اساسی وجود دارد واینکه شاهرود به معنای حقیقی کلمه بی صاحب است هیچ مدیریت کلان ودرازمدتی ندارد.وهرکس مانند صورفلکی به دورخودمی چرخند وبا هم هیچ برخوردی ندارند وهیچ اثرپذیری هم بریکدیگرندارند. واقعا این موضوع رنج اورودرد آور است انسان احساس می کند که اگرازاین شهربرود واین مسائل رانبیند بهتر است حداقل آرامش شخصی دارد ولی چه کنیم که شهرمان است ودلمان برایش می سوزد ولی باز چه کنیم که کار ی ازدستمان برنمی آید. شما را به روح امام وشهدای عز یز شهرمان شاهرود رادریابید. بازهم دوستتان دار م.
کاربر مهمان
1389/12/12 19:17
0
0
شاهرود احتیاج به یک نماینده خیلی با عرضه دارد. اگر اینطور میشد خط مونتاژ در شرق استان راه اندازی میشد. آیا این نظرات رو هم درج می کنید؟
کاربر مهمان
1389/12/11 14:34
0
0
زياده خواهي تا كجا الله اكبر براين قوم
کاربر مهمان
1389/12/10 15:36
0
0
به آقاي استاندار بگوئيد كه اين جق مردم شاهرود نبود اگر واقعا بنا به گفته خودشان بين شهرهاي استان تفاوتي قائل نيستند خط مونتاژ را در شرق استان و موتور را در سمنان احداث نمايند. تا بين عمل و گفتارشان تناقض نباشد.
کاربر مهمان
1389/12/10 11:0
0
0
باتشکرازدکترکه بازهم مردم راتحریک کردندتاجلوی نظام بایستند ویادآور مسائل زبیروطله باشند
کاربر مهمان
1389/12/10 8:12
0
0
باتشکر از دلاور مرد غیور شاهرودی ، خدا قوت .
کاربر مهمان
1389/12/09 18:44
0
0
باتشکراززحمات جناب آقای دکترجلالی امیدواریم تهش چیزی دربیاید
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099