صفحه اصلی > دست نوشته ها 
اخبار > دیدارم با وزیر محترم صنایع و معادن


نسخه چاپي  ارسال به دوست

دیدارم با وزیر محترم صنایع و معادن
    ....مصاحبه من و تبلیغات سوئی که در اطراف آن انجام شده موجب ناراحتی شدید برخی مرکز نشینان شده ....

   

عصرهنگام روز دوشنبه یازدهم بهمن ماه با وزیر محترم صنایع و معادن در دفتر ایشان دیدار و گفتگو کردم مهمترین موضوعات مطرح شده در این دیدار عبارتند از:

1/ موضوع خودروسازی در استان سمنان: به ایشان یادآور شدم که ریاست محترم جمهور در جلسه هیأت دولت موضوع بیکاری در استان را پررنگ مطرح کردند و از شما خواستند برای اشتغال یک کار مهم و تأثیرگذاری انجام دهید . نهایتاً مقرر شد یک واحد خودروسازی به استان سمنان منتقل شود. پس از تبیین مصوبه دولت متذکر شدم که در شرایط کنونی قرار است یک خط تولید ایران خودرو به استان منتقل شود و مشروح گفتگوهایم با مهندس نجم الدین را بیان کردم. ایشان به من گفت: من مطمئنم برای مهندس نجم الدین مهم نیست این پروژه کجا باشد و ما تسلیم نظر استاندار محترم هستیم. گفتم: اینگونه نیست و مهندس نجم الدین به خودم فرمودند که باید مونتاژ و سایت اصلی در شهر سمنان باشد. وزیر محترم صنایع و معادن گفتند که از نظر من فقط و فقط نظر استاندار محترم قابلیت اجراء دارد و ایشان باید نظرشان را مکتوب به من بدهند. در حین دیدارم با وزیر محترم صنایع چند بار موبایل استاندار محترم را گرفتم اما متأسفانه خاموش بود. شب هنگام مشروح دیدارم با وزیر محترم را به اطلاع استاندار محترم رساندم. ایشان قائل بود که مصاحبه من و تبلیغات سوئی که در اطراف آن انجام شده موجب ناراحتی شدید برخی مرکز نشینان شده و در این فضا کار پیچیده شده است. از ایشان پرسیدم آیا خود مشروح مصاحبه مرا دیده اند؟ فرمودند خیر. از ایشان خواستم خود ملاحظه فرمایند و بعد قضاوت کنند.

بی تردید شجاعت از نوع احمدی نژادی و عدالت خواهی از همان سنخ و نوع، امروز می تواند در استان کارساز باشد.

2/ علاوه بر موضوع فوق در دیدار با وزیر محترم صنایع و معادن در خصوص پروژه بزرگ پتاس طرود نیز گفتگو کردم. ایشان به معاون خودشان جناب آقای مهندس جعفری دستور دادند تا مقوله تعیین سرمایه گذار را پیگیری نمایند.

همانطور که مردم عزیزمان می دانند در جلسه هیأت دولت اینجانب پیشنهاد ترک تشریفات برای انجام این پروژه را دادم و هیأت محترم دولت  نیز آنرا تصویب کرده و اختیارش را به وزیر محترم صنایع و معادن دادند. به نظر می رسد با کمی جدیت مجموعه صنایع و معادن استان و با پیگیری وزارتخانه با سرعت می توان این کار بزرگ را به پیش برد.

3/ واگذاری پانزده هکتار از زمینه های مجموعه شرکت ذغال سنگ البرز شرقی به دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز دیگر موضوع مورد پیگیری در این جلسه بود که با وزیر محترم مطرح کردم.

همانطور که مردم عزیزمان در جریانند در جلسه هیأت محترم دولت در استان ، اینجانب پیشنهاد کردم که پانزده هکتار زمین شرکت ذغالسنگ به دانشگاه پزشکی شاهرود واگذار شود که مورد تصویب قرار گرفت.

وزیر محترم نیز در ذیل نامه تقدیمی بنده به جناب آقای مهندس پلارک مرقوم فرمودند که با قیمت توافقی این زمین واگذار شود.

4/ موضوع تسهیلات شرکت شاهرود ابتکار نیز در این جلسه پیگیری شد.

5/ مسئله مشکلات شرکتهای ذغالی و بدهیهای دولت به آنها و از طرف دیگر طلبکاری شرکت ذغال سنگ البرز شرقی از شرکت فولاد نیز مطرح شد.

سه شنبه ١٢ بهمن ١٣٨٩
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1389/11/17 7:59
0
0
جناب استاندار باید بدانند قبل از هر چیز در کشور اسلامی ودر دولت عدالت محور دکتر احمدی نژاد ، رعایت عدالت به شیوه مولا علی بر هر مسئولی واجب است .
کاربر مهمان
1389/11/16 23:29
0
0
مردم شهرستانهای دامغان و شاهرود به مسئول اجرائی ارشد استان جناب آقای دکتر رهی سلام ودرود می فرستند و انتظار دیگری از ایشان دارند . حضرتشان بارها در سخنان خود در خصوص معضل بیکاری در شرق استان اشاره و تاکید داشتند شخصاً به این بخش استان توجه ویژه خواهند داشت. مردم شاهرود و دامغان می خواهند که استاندار محترم در میدان عمل مرد میدان باشد . مردم گفتارهای نیک را هنگامی که با عمل مصداق یابد ناشی از صداقت دانسته و قطعاً با تمجید آن را نوشته و بر سر در ورودی خانه هایشان خواهند زد تا ماندگار باشد که روزی استاندار محترم در زمینه اشتغال شرق استان حرفی زدند و عمل به آن نمودندو الا نقاط کور در ذهن مردم باقی خواهد بود و سینه به سینه به نسلهای بعدی منتقل خواهد شد که امیدواریم این نباشد.
کاربر مهمان
1389/11/14 15:31
0
0
خلاصه جناب دكتر رهي شما خواستيد اين پروژه در سمنان باشد يا آقاي نجم الدين در ضمن عدالت را در عمل ميبايست ثابت نمود نه به حرف .
کاربر مهمان
1389/11/12 22:11
0
0
ما مردم شرق استان منتظر اجرای عدالت از سوی مدیر ارشد استان در دولت عدالت محور جناب آقای دکتر احمدی نزاد هستیم.
کاربر مهمان
1389/11/12 14:58
0
0
چیزی که واضخ است اولا اگر استاندار از ابتدا این مسئله را خوب مدیریت میکرد اکنون این فضا ایجاد نمی شد ثانیآ ایا فقط ناراحت شدن عده ای از مکز نشینان مهم است پس ناراحتی مردم شاهرود ودامغان را چه کسی تسکین می بخشد
کاربر مهمان
1389/11/12 12:41
0
0
اقاي رهي نظرشان را صراحتا بكويند مردم شاهرود منتظرند
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099