صفحه اصلی > دست نوشته ها 
اخبار > در جلسه دولت در سمنان چه گذشت؟ 3


نسخه چاپي  ارسال به دوست

در جلسه دولت در سمنان چه گذشت؟ 3
    ....این تقاضا با واکنش صریح و تند جناب آقای دکتر دانشجو مواجه شد...

   

یکی از موضوعات دیگری که در جلسه دولت به شکل برجسته مطرح شد موضوع مربوط به آموزش عالی و گسترش دانشگاههاست. یکی از همکاران ما تقاضا کرد در شهرستان حوزه انتخابیه ایشان علاوه بر دانشگاه موجود که دانشگاه جامع است، دانشگاه صنعتی نیز احداث شود.

این تقاضا با واکنش صریح و تند جناب آقای دکتر دانشجو مواجه شد. وزیر محترم علوم، تحقیقات و قناوری گفت: بنای ما بر تقویت دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در این استان است اما راهش احداث دانشگاههای متعدد نیست. ما در هر شهرستان یک دانشگاه ایجاد کرده و یا می کنیم و این دانشگاهها می توانند همه  رشته ها را داشته باشند. دکتر دانشجو اضافه کرد که ایجاد دانشگاه جدید یعنی افزایش هزینه ها، ایجاد پست های جدید از جمله رئیس دانشگاه، معاونین ، کارمندان و ... که بار مالی بسیاری خواهد داشت اما به جای پرداختن به این حواشی می توان رشته ها را در همین دانشگاههای موجود افزایش داد . این مطلب را نگاشتم تا چند نتیجه بگیرم.

1/ دانشگاه شاهرود با ایجاد سه دانشکده علوم انسانی، عملاً به سمت دانشگاه جامع پیش می رود.

2/ روسای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در شاهرود تلاش نمایند تا از فضای جدیدی که توسط دکتر دانشجو ایجاد شده، بیشترین بهره را برند.

3/ حرکت به سمت افزایش دانشگاهها آنهم در قالب نام، همانطور که وزیر محترم علوم تأکید کردند راه منطقی نخواهد بود. بلکه بهترین مسیر آن است که رشته ها در دانشگاههای موجود افزایش یابد و به کیفیت بیندیشیم.

4/ چندی پیش اینجانب به همراه استاندار محترم، امام جمعه محترم شاهرود، حضرت حجه الاسلام  و المسلمین نظری، عضو محترم هیأت امنای دانشگاه شاهرود و فرماندار عزیزمان با وزیر علوم جلسه داشتیم و اتفاقاً شرح مفصل آن دیدار را در همین ستون دست نوشته ها آوردم و واقعیت های مطرح شده در آن جلسه را متذکر شدیم. بنده دیدم جوی علیه بنده در مرکز استان ساخته شده که گویی قرار بود مرکز استان امتیاز یک دانشگاه دیگر را کسب کند و من نگذاشتم. در حالیکه ما بدون اینکه نظر وزیر محترم را بخواهیم برای شاهرود تقاضای دانشگاه تحصیلات تکمیلی کردیم ایشان در پاسخ به ما گفتند ما به هیچ جا امتیاز دو دانشگاه نمی دهیم. رئیس محترم دانشگاه صنعتی شاهرود پرسید پس چرا به برخی جاها دارید می دهید؟... اینجا بود که بحث به مرکز استان کشید و ایشان گفت: به هیچ وجه چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

بهر حال امیدواریم با تلاش همه مسئولین و با رویکرد مثبت  و خوب وزیر محترم علوم و تحقیقات ، جناب آقای دکتر دانشجو، استان و شهرستان ما بتواند در مقوله مهم آموزش عالی بدرخشد. و این کاملاً شدنی ست. استان و شهرستان ما، منطقه آدم خیز و عالم پرور است. بدین معنی که ملات کار کاملاً فراهم است و دیگر به تلاش دست جمعی ما بستگی دارد.

يکشنبه ٣ بهمن ١٣٨٩
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1389/12/03 14:37
0
1
سلام ، زمانی که سمنان به اندازه همه شهرهای استان اعضای هیات علمی بومی دارد ، همچنین بنیه قوی صنعتی و فنی و . . . پس باید مانند شهرهای ضعیف و کشاورزی دیگری مانند ارومیه ، قم ، همدان و . . . که دانشگاه صنعتی دارند در حالیکه شهرهای دیگر استان هایشان دانشگاه عادی هم ندارد ؛ دانشگاه صنعتی داشته باشد ، اگر به جای شاهرود در گرمسارد انشگاه صنعتی بود آنوقت می فهمیدید که دانشگاه صنعتی لیاقت چه شهری است ؟ . . .
کاربر مهمان
1389/11/03 9:47
0
0
ظاهراً سمنانی ها برای صنعتی از شورای گسترش مجوز ایجاد گرفته اند و این مجوز را در شورای گسترش فقط شخص وزیر امضا می کند و اینکه آقای وزیر گفته اند به هیچ شهری مجوز نداده ایم و نمی دهیم دونتیجه می توان گرفت یا سمنانی ها از خود می بافند پس چرا استاندار محترم به آنها دویست هکتار زمین داده به اسم رو هوا که زمین دولت را نمی دهند حتماً یک مجوزی را دیده است . نتیجه گیری دیگر اینکه وزیر محترم احساس کرده اند رقابتی موجود است علیرغم دادن امتیاز دانشگاه جدید به سمنان، صلاح دانسته اند در این مرحله به شاهرودی ها بصورت مصلحتی بگویند نه نداده ایم. بالاخره بیچاره مردم شاهرود که نمی دانند که قسم ..را قبول کنند یا دم خروس را . زیرا هردو به بدنه دولت وصلند.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099