صفحه اصلی > دست نوشته ها 
اخبار > در جلسه هیأت دولت در سمنان چه گذشت؟ 2


نسخه چاپي  ارسال به دوست

در جلسه هیأت دولت در سمنان چه گذشت؟ 2
    دولت نسبت به فرمانداریهای ویژه توجه جدی مبذول کند. دستورالعمل ها و آئین نامه های آنرا هر چه سریعتر ، بیشتر تبیین نماید.

   

یکی از نکاتی که در این جلسه توسط ریاست محترم جمهور در سخنان مقدماتی مطرح شد، اینکه دولت نسبت به فرمانداریهای ویژه توجه جدی مبذول کند. دستورالعمل ها و آئین نامه های آنرا هر چه سریعتر ، بیشتر تبیین نماید.

ریاست محترم جمهور یک پیشنهاد عملی هم خود در جلسه هیأت دولت در خصوص فرمانداریهای ویژه دادند و آن عبارت است از اینکه بودجه و تشکیلات فرمانداریهای ویژه مستقل شود.

این سخن را جناب آقای دکتر احمدی نژاد تصریح کردند و در همانجا به آقای فروزنده ، معاون خودشان، تکلیف کردند که در این خصوص با جدیت و سرعت عمل اقدام نمایند. ریاست محترم جمهور در ادامه گفتند که غرض از این عناوین مثل فرمانداری ویژه آن است که کار مردم با سرعت به پیش رود و روند خدمتگزاری به مردم تسریع شود.

در این خصوص چند نکته شایان ذکر است:

1/ اعلام فرمانداری ویژه برای شهرستان شاهرود بی تردید یک اقدام عدالت خواهانه بود و معنا و مفهوم آن این بود که صدای مردم شهرستان شاهرود در خصوص روند بی عدالتی شنیده شده است.

2/ اعلام فرمانداری ویژه برای شهرستان شاهرود حتی یک گام فراتر از آنچه در بند یک آمد ؛ در اصل بر این نکته تأکید داشت که این شهرستان دارای استعدادها و ظرفیت بالایی است لذا آنرا باید ویژه دید.

3/ فراموش نکنیم مطالبات حداقلی ما در خصوص فرمانداری ویژه برآورده شده است. اما مطالبات بالاتری نیز داریم که مرتباً با مسئولین محترم از جمله ریاست محترم جمهوری مطرح کردیم و اتفاقاً سخنان ایشان در این جلسه حکایت از مسموع بودن رویکردها و پیشنهادهای ما در خصوص نظام مند کردن فرمانداری ویژه بود.

4/ تصریح ایشان در بحث استقلال بودجه ای فرمانداری های ویژه، نکته مهم و دقیقی است که در نامه اخیر ما به رئیس جمهور، نمایندگان شهرستانهای دارای فرمانداری ویژه بر آن تأکید کردیم. اگر این مهم محقق شود؛ بخش عظیمی از آنچه به عنوان مطالبات حداکثری در خصوص فرمانداری ویژه مطرح است، محقق خواهد شد.

بنده در انتهای جلسه دولت به جناب آقای فروزنده، معاونت محترم ریاست جمهوری هم گفتم که ریاست محترم جمهوری حجت را در خصوص فرمانداری ویژه تمام کرد و از این پس دیگر همه انتظار اقدام از معاون ایشان داریم که هم در جلسه رئیس جمهور محترم به ایشان تکلیف کردند و هم در زمان تصویب مصوبات ، جلسه معاون اول محترم از ایشان سرعت عمل در این خصوص را مطالبه نمودند.

پنج شنبه ٣٠ دی ١٣٨٩
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1389/11/09 13:38
0
0
طی این چند سال که فرمانداری های ویژه جز نام و تابلوی جدید چیزی ندیدند. امیدواریم از فردا تغییرات محسوسی ایجاد شود.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099